103 gol alametleri

Fenerbahçe’nin kendi sahasında Beşiktaş ile 3-3 berabere kaldığı derbinin özellikle ikinci yarısı gösterdi ki bu sezon “o” sezon. Sarı lacivertli taraftarların hatıralarından silemediği 103 gol sezonu sanki kendini Ersun Yanal’ın takımında hissettiriyor. İlk 13 haftada atılan 31 golden de anlayabiliriz aslında.

100311_kuyt_1

“Bu rakamlara ne kadar güvenebiliriz?” diye bir soru varsa eğer, 1988-89 sezonuna dönüp, ilk 13 maça bakmak yeterli olabilir. Bir de o takımın golcüyleriyle yeni model Fenerbahçe’nin gol ayaklarına. Bundan tam 25 yıl önce Veselinovic’in Fenerbahçe’si 13 haftada 26 gol atmıştı. O dönemin forveti Aykut Kocaman tam 12 gole imzasını koyarak, başarılı bir performans göstermişti. Diğer katkı ise en çok Rıdvan Dilmen’den gelmiş ve “Şeytan” lakaplı yıldız rakip filelere 5 gol bırakmıştı. Sezona daha sonradan damgasını vuracak ve aynı yılın sonunda Galatasaray’a giderek ezeli bir çalım atacak Hasan Vezir de sadece 1 gol kaydedebilmişti.

a-r

2013-14 model Fenerbahçe’ye baktığımızda ilk 13 karşılaşmada atılan 31 golü görüyoruz. Ayrıca Ersun Yanal’ın takımında forvetler görevi eşit derecede paylaşıyor. Moussa Sow 7, Emmanuel Emenike 5, Pierre Webo 5 ve Dirk Kuyt 6 golle, toplam 23 gole destek oldular. Daha kolektif ve uyumşu bir yapı var yeni model Kanarya’da. Beşiktaş derbisinin özellikle ikinci yarısında sezonun en iyi futbolunu hem de 10 kişiyle oynayan sarı lacivertliler, 103’ü hatta daha fazlasını vaat ediyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply