Alex Ferguson, sahalara Carrick için dönüyor

Michael Carrick, kendi adını taşıyan yardım vakfıyla birlikte 4 Haziran’da bir yardım maçı organize ediyor. İngiliz oyuncunun onuruna verilen maçta Alex Ferguson’un da takım çalıştıracağı açıklandı 


11 yıldır Kırmızı Şeytanlar adına forma giyen Michael Carrick, kulüpte bulunan futbolcular arasında Wayne Rooney’den sonra en çok forma giyen isim durumunda. 35 yaşındaki oyuncunun, Manchester United’la olan sözleşmesi, sezon sonunda bitecek. Yeni bir sözleşmeyle ilgili net bir karar olmamasına rağmen Carrick, Manchester United tarafından geçirdiği günler için onurlandırılacak.

Yardım maçında Alex Ferguson’ın çalıştıracağı takım, Manchester United’ın 2008 kadrosunda yer alan oyunculardan oluşacak. Carrick’in takımındaysa Paul Scholes, Ryan Giggs, Steven Gerrard ve Frank Lampard gibi İngiltere futboluna son dönemde damga vurmuş simge isimlerin yer alacağı konuşuluyor. Carrick’in takımının başındaki isim ise Harry Redknapp olacak.

75 yaşındaki Alex Ferguson, Manchester United’taki görevinden 2013 yılında ayrılmıştı. İskoç çalıştırıcı, Manchester United’la 38 kupa kazanmıştı.

Michael Carrick, bu ayın başında Manchester United’ın sözleşme önermemesi halinde başka bir kulüpte oynamak istemediğini ve futbolu büyük ihtimalle bırakacağını açıklamıştı. Bu maç, onun jübilesine de dönüşebilir!

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply