"Artık transferi düşünmüyorum!"

Yeteneği malum, ama bu sezon özellikle fiziksel anlamda çok büyük aşama kaydetti. Şimdi onun adını ananlar aynı soruyu soruyor: Alper Potuk nereye gidecek?  Çünkü herkes, Alper transferinin Türk futbol tarihinin gidişatına damga vuracak transferlerden biri olabileceğini hissediyor. FourFourTwo.com.tr de sözü ilk yarınını parlayan yıldızlarından birine; Alper Potuk’a bırakıyor.

Fenerbahçe’ye transferin son anda gerçekleşmedi. O süreçte neler yaşandı?

Geçen sezon transfer döneminde sürekli konuşulmuştum. Transferim olacaktı ama son dakikada bir anlaşmazlık oldu. Benim konuyla pek bir ilgim yoktu aslında. Menajerimle Fenerbahçeli idareciler arasında bir yanlış anlama olmuş. Aziz Yıldırım’ın cezaevinde olması işleri biraz karıştırdı.

[spot] Şimdi artık transferle hiçbir şekilde kafamı doldurmuyorum. O işlere menajerim ve kulübüm bakıyor. İyi oynamaya devam edersem transfer zaten olur. [/spot]

Peki bu süreç seni nasıl etkiledi? Devre arasında transfer olacak mısın?

Geçen sezon transferim oldu olacak derken benim psikolojim biraz bozulmuştu. Sonra durumu kabul ettim. Transfer döneminden bir ay sonra da kendimi tamamen toparladım. Şimdi artık transferle hiçbir şekilde kafamı doldurmuyorum. O işlere menajerim ve kulübüm bakıyor. Ben de çok sormuyorum çünkü hangi haberin doğru hangi haberin yalan olduğunu anlayamıyorum. Üç buçuk yıl daha Eskişehirspor’la sözleşmem var. Benim için geçen bir zaman yok. İyi oynamaya devam edersem transfer zaten olur.

İlk yarı senin ve takımın adına nasıl geçti?

Bu sezonun başında Eskişehirspor’un Avrupa maçlarının olması işleri biraz karıştırdı. Lig başlamadan moralimiz bozulduğu için ilk birkaç hafta da kötü gitti. Bir hesap yaptım: O son dakikalarda yediğimiz goller olmasaydı da maçlardan ikisini kazansak şu an ligde üçüncü sırada olabilirdik. Gerçi geçen geçti artık. Bu sezon diğer takımlardan da kopan olmadı.

Peki Süper Lig’in genel bir değerlendirmesini yapacak olursan…

Ligin ilk devresi bence gayet heyecanlıydı. Sıralama da bunu gösteriyor. Bu sezon benim favorim Fernandes’ti! Onu izlemeyi çok seviyorum. Beşiktaş’ı taşıyanlardan biri de o zaten.

İkinci yarıdan beklentilerin neler?

Sezonun ikinci devresinde takımların puan farkları daha çok açılacak bence. İlk beş haftadan sonra kopmalar başlar. İkinci yarı bütün takımlar için zor geçecek. Bizim fikstür avantajımız var ama. İyi de transferler yaptık. Bence rahatlıkla yukarıyı zorlarız.

Röportaj: Hilal Gülyurt (@hilalgulyurt)
Fotoğraf: Barış Tekin

Alper Potuk’un da yer aldığı “İlk Yarıda Çıkış Yapan Türk Futbolcular” listesi için tıklayın!

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply