Benim 11’im: Ali Kemal Denizci

Trabzonspor’un “Fırtına”sı Ali Kemal Denizci, Karadeniz ekibinin gelmiş geçmiş en iyi kadrosunu kurdu. Kaleciyi bilmek zor değil!

senol-gunes

 

 

 

 

K ŞENOL GÜNEŞ
Boyu diğer kalecilerin ortalamasından kısa olmasına rağmen onun üzerine kaleci tanımıyorum. Ayrıca tanıdığım en zeki insanlardan biri. Kendisine çok iyi bakardı. İlk şampiyonluğumuzun olduğu gün erkenden uyumaya gitmişti.

turgay_semercioglu_1 Necati-Özçağlayan kadir özcan abdullah-ercan_4670

D TURGAY SEMERCİOĞLU
Sağ kenarı müthiş kullanırdı. Çok çalışkan bir futbolcuydu, eksiklerini mücadeleciliğiyle kapatırdı. Oynadığı dönemin en iyilerinden biri olduğu için milli takımın da değişmez isimlerinden biri olmuştu.

D NECATİ ÖZÇAĞLAYAN
Futbolu çok iyi bilmemesine rağmen hırsı ve fiziki gücü sayesinde takıma çok büyük katkı sağlardı. Trabzonspor’un bütün şampiyonluklarında o vardı, yerini kimseye kaptırmadan hep ilk 11’de oynadı.

D KADİR ÖZCAN
Her şeyden önce çok gösterişli bir futbolcuydu. Duruşuyla rakipleri korkuturdu. Teknik kapasitesi de tartışılmaz. Futbolculuğu kadar insanlığı da bir başkaydı.

D ABDULLAH ERCAN
Bir savunma oyuncusunda ne olması gerekirse onda vardı. Tekniği ve zekası üst düzeydi. Trabzonspor’da uzun süre oynamasına rağmen şampiyonluk yaşayamadı ama kesinlikle hak etti.

ogün temizkanoglu serdar bali Bekir-Barçın fft267_mf2580869

OS OGÜN TEMİZKANOĞLU
Ogün öyle bir futbolcuydu ki sahanın neresine koysanız orada oynardı. Böyle oyuncular teknik direktörün elini rahatlattığı için her takımda önceliklidir. O da Abdullah gibi Trabzonspor’a çok emek verdi.

OS SERDAR BALİ
Sol ayağını raket gibi kullanabilirdi. Hem çok hızlı hem de isabetli pasları ve şutları vardı. Sanki topa ayağıyla vurmuyor da eliyle istediği noktaya taşıyor gibi… Ne zaman, nereden şut çekeceğini tahmin edemezdiniz.

OS BEKİR BARÇIN
Ön libero oynardı. Zeki bir adamdı ama ondan önce hisleri çok kuvvetliydi. Tehlikeyi önceden sezer, önlemini alır, arkadaşlarını da ona göre organize ederdi.

OS ÜNAL KARAMAN
Rakibin savunmasını delebilecek zakaya ve güce sahip bir futbolcuydu. Takımda o olursa her an gol atabiliriz. Trabzonspor’u karşılıksız seven insanlardan biridir.

hami mandıralı Fatih-Tekke

F HAMİ MANDIRALI
Şutları o kadar kuvvetliydi ki kimse onun önünde barajda durmak istemezdi. Trabzonspor’da şampiyonluk kupası kaldıramasa da onun golleriyle çok kupalar kazanıldı.

F FATİH TEKKE
Şu an futbol oynamaya devam etse Avrupa’da oynayacak kapasitede bir futbolcuydu. Trabzonspor forması giymiş, gelmiş geçmiş en büyük yeteneklerden biridir.


TEKNİK DİREKTÖR

ahmet-suat-ozyazici-kalp-krizi-gecirdi-5839989_3209_o

AHMET SUAT ÖZYAZICI
Kendisini biraz daha geliştirip Avrupa’ya açılabilseydi dünyanın sayılı teknik direktörlerinden biri olabilirdi. Şimdi velvele koparan taktikleri o bize 70’lerde yaptırırdı. Yaptığı her şeyi doğru düzgün eğitim almadan yapması onun ne kadar iyi bir teknik direktör olduğunu gösteriyor.

YEDEKLER

ahmet ceyhan iskender günen mehmet_eksi

AHMET CEYHAN
Hücum oyuncularının hepsi onun karşısında olmaktan çekinirdi. Kalecinin önünde adeta bir duvar gibi olurdu, ikili mücadelede topu bıraktığı görülmemiştir. Trabzonspor’un gelmiş geçmiş en iyi sol beklerinden biridir.

İSKENDER GÜNEN
Lakabı “Çalımcı İskender”di. Ayağından top almaya çalışan futbolcuları rezil ettiği için onu tanıyan hiçbir futbolcu böyle bir şey yapmaya yeltenmezdi bile.

OSMAN DENİZCİ
Trabzonspor’da şampiyonluk yaşamış futbolculardan biridir. Onunla aynı takımda olmayı çok isterdim, kısmet bu takımaymış.

MEHMET EKŞİ
Hava toplarında çok iyi zamanlama yapardı. Takımın ataklarına savunmadan başlanmasında onun payı çok büyüktü. Ağırbaşlı, efendi bir insan olduğu için herkes tarafından saygı görürdü.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply