Beşiktaş eSpor Kulübü IWCI’da Şampiyon Oldu!

Dünyanın farklı yerlerinden yedi bölge şampiyonunu liderlik mücadelesi için İstanbul’da ilk kez bir araya getiren Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası finalinde rakibi Brezilyalı INTZ’yi 3-1 mağlup eden Beşiktaş eSpor Kulübü, şampiyonluk kupasının sahibi oldu. Sırada mayıs ayında Florida’da gerçekleştirilecek MSI kupası var

IWCI-KupaYedi bölge şampiyonunu uluslararası mücadele için İstanbul’da ilk kez bir araya getiren League of Legends Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’nın (IWCI) final karşılaşmasında şampiyonluk, turnuvaya Türkiye’yi temsilen katılan Beşiktaş eSpor Kulübü’nün oldu. Beşiktaş eSpor Kulübü, finalde rakibi Brezilyalı INTZ’yi 3-1 mağlup ederek Türkiye şampiyonluğunun ardından bu kez bölge şampiyonluğuna uzandı. Bu yıl ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilen League of Legends Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’na Türkiye, Japonya, Latin Amerika, Brezilya, Okyanusya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Uzakdoğu Asya bölge şampiyonları katıldı.

Beşiktaş taraftarı eSporda da takımını yalnız bırakmadı
Beşiktaş eSpor Kulübü, finalde Brezilyalı rakibiyle yaptığı ilk maçı kaybetmesine rağmen Volkswagen Arena’yı hınca hınç dolduran 5 binden fazla seyircinin coşkusunu arkasına alarak muhteşem bir çıkış yakaladı. Özellikle rakibi karşısında geriye düştüğü üçüncü maçı kaybetmek üzereyken seyircinin tezahüratıyla inanılmaz bir geri dönüşe imza atan Beşiktaş, ilk yenilginin ardından üst üste aldığı üç galibiyetle şampiyonluğunu ilan etti.
Beşiktaş’ın ünlü taraftar grubu Çarşı, Beşiktaş’ın diğer tüm maçlarında olduğu gibi eSpordaki mücadelesinde de takımını yalnız bırakmadı. Beşiktaş formalarıyla salonu dolduran Çarşı grubu taraftarı, futbolun benzersiz coşkusunu eSpora da yansıttı.

Sırada dünya liderliği mücadelesi var
League of Legends Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası şampiyonu Beşiktaş eSpor Kulübü, mayıs ayında ABD’nin Florida eyaletinde Donald L. Tucker Civic Center’da gerçekleştirilecek 2015 Sezon Ortası Özel Turnuvası’na (MSI) katılacak. Böylece ABD, Çin ve Güney Kore gibi eSpora ev sahipliği yapan ülkelerin takımlarıyla aynı kategoride, bu kez küresel liderlik için mücadele edecek.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply