Biliyor muydunuz? Oktay’ın haşat ettiği oyuncu mafyaymış!

“Las Palmaslı temsilcimiz Oktay Derelioğlu, idmanda İrlandalı Samways ile yumruklaştı, bir hafta kadro dışı kaldı.” 27 Eylül 2000’de yaşanan bu olay Türk basınına da bu cümlelerle yansımıştı. Hatta Oktay, bu olaydan sonra Reha Muhtar’a bile konu olmuştu! Peki tüm bunlar neden yaşandı? Oktay, olayın iç yüzünü FourFourTwo’ya verdiği röportajda aydınlattı. Meğer hikaye epey derinmiş!

oktay kavgaTartışmanızın sebebi neydi?

Onunla aynı odada kalıyorduk. Televizyonda yüzme yarışlarını izliyordu. Benimle durmadan iddiaya girmek istiyordu. Ben de gönlü olsun diye kırmıyordum. Bir günde deli gibi para kaybettim, hep o biliyor! İddiaya girmek istemiyorum, zorluyor. Parasının bir kısmını verdim, kalanını da verecektim. O arada bir baktım, benimle iddiaya girdiği yayın canlı değil! Bu hıyar sonuçları zaten biliyormuş! Ben lanet olsun dedim, kavga etmemek için paramı da istemedim ama adam yakama yapıştı; paranın geri kalanını istiyor. Bir ağız dalaşı yaşadık. Buna çok sinirlendi, kafama demir çamaşır sandığını geçirdi. Elimi son anda araya koymasam beni öldürecek! Sonra bizi barıştırdılar güya. Bir gün yine sırf bana dalmak için antrenmanda karşı takıma geçti. Ben de vurdum kafayı indirdim! Marca gazetesi bunu an be an çekmişti. Adım İspanya’da Rocky Balboa’ya çıktı (gülüyor).

O nasıl karşılık verdi?

Unutmadı tabii. Kimse unutmadı ki. Şimdi bile İspanyollar beni görse “Oktay bum bum!” diyor. Ben oldukça haşat ettim bunu. En son millet bizi ayırmadan önce suratına tekmeyi yapıştırdım! Adamın mafyayla ilgisinin olduğunu sonradan öğrendim. Eşimle çocuklarımı daha güvenli olsun diye otele taşıdım. Eşimden İstanbul’a dönmesini istedim ama beni bırakmadı. Ben de mecburen Türkiye’ye döndüm. Kulüp bile korkuyordu bu heriften. UEFA bana geçici lisans verdi de ayrıldım.

Röportaj: Hilal Gülyurt

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply