Bu çocukta iş var: Çağlar Söyüncü (Altınordu)

ÇAĞLAR SÖYÜNCÜ 

Mevki Stoper

Kulüp Gümüşordu Yaş 18

Keşfedilişi

Babası ve eniştesi 10 yaşında Menemespor’a götürmesiyle kariyeri başladı. Oynadıkları Akademi Ligi maçında dikkat çekince ve Bucaspor’a transfer oldu. İki sezonun ardından Seyit Mehmet Özkan ve ekibiyle birlikte Altınordu’ya geçen isimlerden biri. Pilot takımlarda oynadıktan sonra bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de Gümüşordu formasıyla başarılı bir sezon geçirdi ve U-18 Milli Takımı’na seçildi. Seneye 1. Lig’de mücadele edecek Altınordu kadrosuna dahil edildi.

ÇAĞLAR SÖYÜNCÜ1

En önemli özellikleri

Lider özellikli bir stoper. Geçmişte forvet ve orta saha da oynadığı için tekniği yüksek. Geriden oyun kurmada ve top kullanmada başarılı. Futbol zekâsı, oyun ve pozisyon bilgisi gelişkin. 1,86’lık boyuyla kafa toplarında iyi. Tek hamleci bir stoper değil. Çok çabuk olmamasını da iyi zamanlamasıyla kapatıyor. Kuvvetine, oyun zekâsına ve tekniğine biraz daha geliştirerek ekleyeceği çabuklukla birinci sınıf stoper olabilir.

Ne dedi?

Yeni sezonda BAL’dan üç lig birden yükselerek 1. Lig kadrosunda olacağından dolayı çok mutlu. “Altınordu’da olduğum için çok şanslıyım. Kendimi her anlamıyla geliştirme şansım var.” Yeteneklerine ve gelişim potansiyeline çok güveniyor. Liverpool efsanesi Bill Shankly’den alıntı yaparak iddiasını da ortaya koyuyor: “Birinciysen birincisindir, ikinciysen hiçbir şey!”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply