Bu çocukta iş var: Vedat Bora

Keşfedilişi

Ailesi izin vermediği için daha sekiz yaşındayken anne babasının imzasını taklit ederek Dilovası Futbol Okulu’na gizlice kaydolmuş. “Kaderimi kendim çizdim” diyor. Altyapısına 12 yaşında girdiği Gebzespor’a gelen transfer yasağı nedeniyle kadro sıkıntısının yaşandığı dönemde 15 yaşındayken profesyonel oldu, A Takıma yükseldi. Geçen sezon Gebzespor küme düşmesine rağmen iyi bir yıl geçirdi ve 3. Lig’de 25’e yakın maç oynadı, dokuz kez milli oldu. Sezon başında Beşiktaş dahil pek çok takım kendisiyle ilgilendi, hatta Ankaraspor ile imza aşamasına geldi ama Uğur Tütüneker’in ısrarıyla Torku Konyaspor’a transfer oldu. Maç oynaması için pilot takım Konya Anadolu Selçukluspor’a kiralandı ve ilk 11’e girmeye başladı.

En önemli özellikleri

Çift yönlü orta saha oyuncusu profiline uyuyor. Top tekniği, oyun zekası, yüksek temposu ve devamlılığı artıları. Hırsı ve mücadeleci yapısı futbol kişiliğine çok oturuyor. Stili ve fiziğiyle Emre Belözoğlu’na benzetiliyor. Sol ayağını geliştirmeli ve kuvvetini artırmalı.

Ne dedi?

Kısa vadeli hedefini “Düzenli oynamak ve Torku Konyaspor kadrosu için yeterli seviyeye gelmek” olarak belirliyor. Hayaliyse malum!

“Yeteneklerime çok güveniyorum. Çok çalışan ve kendini geliştiren bir oyuncu olduğumdan hayallerime ulaşabileceğime inanıyorum.”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply