Burada doğdum burada ölürüm!

Hakan Kutlu Ankaragücü'nün bayrak adamıydı

5 Hakan Kutlu

Ankaragücü’nün efsane oyuncusu ve kaptanı 1992’de üstüne geçirdiği sarı-lacivertli formayı çıkardığında takvim yaprakları 2007 senesini gösteriyordu. Dile kolay, tam 15 sene ve sadece bir takım! Oynadığı dönem boyunca tam altı farklı başkanla çalışan Hakan Kutlu, Ankaragücü’nün en zorlu dönemlerinde de en başarılı günlerinde de kadronun vazgeçilmeziydi.  Futbolu bıraktıktan sonra da kulübün içinde kalan Kutlu, 2008-09 ve 2011-12 sezonlarında Ankaragücü’nü çalıştırdı.

Sanlı Sarıalioğlu ömrünü Beşiktaş'a adadı

4 Sanlı Sarıalioğlu

Beşiktaş’ın “Sanlı kaptanı”, siyah-beyazlı formaya adanmış bir ömür… Şenol – Birol’un Fenerbahçe’ye transferiyle birlikte, Baba Hakkı’nın “Şenol’lar, Birol’lar gider; Sanlı’lar, Yusuf’lar gelir!” efsane sözü ve 1961’de çıktığı A Takım’da 1975’e kadar sürecek bir serüven… Beşiktaş’ın efsane futbolcularından Sanlı Sarıalioğlu da kariyerini tek takımda geçirenlerden. Çıktığı 314 maçta 265 gole imzasını atan Sanlı kaptan, oynadığı dönemde de Beşiktaş tribünlerinin sevgilisiydi.

3 Müjdat Yetkiner

Müjdat Yetkiner tüm kariyerini Fenerbahçe'de geçirdi

Fenerbahçe’nin efsane kaptanı ve en az kendisi kadar meşhur göbeği, 1980 senesinde giydikleri sarı-lacivertli formayı 1995 senesine kadar gururla taşıdılar. Hemen hemen her mevkide oynayabilmesiyle de dikkat çeken Müjdat Yetkiner futbol hayatında  “Miço” lakabıyla biliniyordu. Kadro dışı kaldığı dönemde taksi şoförlüğü bile yapmıştı.

Florya topraktı o cesur!

2 Bülent Korkmaz

“Florya topraktı o cesur!” Galatasaray’ın en başarılı dönemlerinde kaptanlık bandını kolunda taşıyan Bülent Korkmaz tartışmasız kulübün bayrak adamlarından biri.  1984’te çıktığı A Takım’da 2005 yılına kadar görev yapan Bülent Korkmaz, zaman zaman kadro dışı kalmasına hatta satış listesine koyulmasına rağmen Galatasaray’dan hiç ayrılmadı. Galatasaray Şampiyon Kulüpler Kupası’nda yarı final oynarken de, UEFA Kupası’nda finalde Arsenal’i devirirken de, Süper Kupa’yı Monaco’da kaldırırken de o hep takımın vazgeçilmez bir parçasıydı. UEFA Kupası final maçında omzu çıkmasına rağmen oynamaya devam etmesi sarı-kırmızılı taraftarlarca hiç unutulmadı.

Turgay Şeren Galatasaray'da başladığı kariyerini yine Galatasaray'da noktaladı

1 Turgay Şeren

Galatasaray’ın efsane kalecisi ve kaptanı Turgay Şeren de tüm kariyerini tek takıma adayanlardan. Galatasaray Lisesi’ni bitiren Şeren 1947’de giydiği sarı-kırmızılı formayı tam 20 yıl sırtında taşıdı. Bir dönem Arjantin’in River Plate takımına transferi gündeme gelse de Şeren Galatasaray’da kaldı.Futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük yapan Şeren, daha sonra çok sevdiği(!) spor yazarı Ali Sami Alkış’la futbol programları yaptı…

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply