Fenerbahçe’nin gençleri

Yeni bir yıl, yeni bir sayfa, yeni bir planlama… Aykut Kocaman, Fenerbahçe Teknik Direktörlüğü görevine resmen devam etti ve devre arası kamp kadrosunu açıkladı. O listede, Fenerbahçelileri heyecanlandıran bazı genç isimler de vardı! İşte hayallerine ulaşmak adına o ‘kocaman’ adımı atan alt yapı oyuncuları hakkında bilmeniz gerekenler…

Gökhan SazdağıGökhan Sazdağı (Orta saha)

Kamp kadrosuna dahil olan gençler arasındaki en heyecan verici isim… Çünkü 1994 doğumlu Gökhan, tam bir Avrupalı orta saha modeli! Yaşına nazaran çok olgun bir futbol zekâsına bürünmüş durumda… Ne zaman topla kat edeceğini, ne zaman pas vereceğini çok iyi biliyor. Ve aldığı kararları olabildiğince olumlu kullanacak kadar iyi bir tekniğe sahip. İstediği zaman bir anda oyunun yönünü değiştirecek şekilde paralel paslar atabilen genç oyuncu, bugünün Fenerbahçe sistemine de oldukça yatkın… Zira Gökhan pasa dayalı oyun için yaratılmış gibi!

Beykan ŞimşekBeykan Şimşek (Forvet)

Gençler arasında, Fenerbahçelilerin adına en çok aşina olduğu isim… Aslında tüm Türk futbolseverler için durum aynı. Zira Beykan, U15 kategorisinden beri her genç milli takımında boy gösteren ve geleceğinden umutla bahsedilen bir oyuncudur. 1995 doğumlu yetenek, mevki olarak bir forvet. Ancak sırtına geçirdiği 10 numaranın hakkını verircesine, doğuştan gelme top yeteneklerine de sahip. Hal böyle olunca Beykan ‘bir forvetten fazlası’ olabiliyor… Gerektiği zaman forvet arkası, gerektiği zamanlarda da kanatlarda oynayabiliyor. Luis Suarez’i örnek verebiliriz ki kendisine rol model alması gereken başlıca isim de odur… Müthiş şutları ve topla dikine kat etmeyi çok seven yapısıyla; Fenerbahçe’nin sisteminde sol forvet olarak göze fazlasıyla çarpabilir.

cinemreHakan Cinemre (Stoper)

Türkiye U19 Milli Takımı’nda da boy gösteren genç savunmacı, bilhassa fiziki özellikleriyle ön plana çıkıyor. 1994 doğumlu Hakan 1.84 boyunda ve yaşına rağmen fazlasıyla güçlü! O fizik gücünü sahada kullanmayı çok iyi bilerek, bu durumu kolaylıkla avantaja çevirebiliyor. Rakip santraforlara daha topu aldırmadan müdahale ederek, heveslerini kursaklarında bırakabiliyor. İlerleyen dönemde taktik savunma açısından da gelişme kaydederse; ülkemizin değerli stoperlerinden biri olabilir.

Aziz CeylanAziz Ceylan (Santrafor)

1996 doğumlu oyuncu, kamp kadrosundaki en genç isim. Kendisini erkenden bu seviyeye getiren etken, aynı zamanda onu sahada da farklı kılıyor: Özveri… Aziz, topla çok yetenekli olmamasına rağmen, saha içindeki çalışkanlığıyla denge bozabiliyor. Daha şimdiden sırtı dönük oynamayı becerebilen genç golcü, ceza sahasında da oldukça hareketli ve çabuk bir isim. Hani ‘ne oynuyor ki bu çocuk?’ derken, bir bakarsınız sadece karambollarla 10 golü aşmış!

Mustafa Demirtaş ( @Cartalete )

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply