İsveç'te yabancı madde yağmuru

İsveç Ligi’nde Djurgarden ve Mjallby arasında oynanan maç, ev sahibi Djurgarden taraftarı saha bira şişesi, bozuk para ve meyve yağdırınca yarıda kaldı. Olaylar, Mjallby’nin 37. dakikada Robin Stromberg ile bulduğu gol ile başladı. Pozisyonun başında, Djurgarden’in Ganalı orta saha oyuncusu Yussif Chibsah sahanın ortasında yüzünü tutarak kendini yere bırakmıştı. Hakem oyunu devam ettirdi ve Mjallby golü buldu.

Faul olduğunu düşündükleri pozisyonun devamında gol olunca sinirlenen Djurgarden taraftarı, gol sevinci yaşayan Mjallby oyuncularının üzerine bira şişesi, bozuk para, armut, ellerine ne geçerse fırlatmaya başladı. Fırlatılan cisimlerden biri, Mjallby oyuncusu Gbenga Arokoyo’nun karnına isabet etti ve oyuncu o acıyla yere düştü. 

Arokoyo Mjallby takım doktorları tarafından tedavi edildikten sonra, maçın hakemi iki takımı da soyunma odasına yolladı. Djurgarden kulübünün, taraftarının davranışından dolayı durdurulan maçta 3-0 hükmen yenik sayılmasına ek olarak ağır bir cezaya çarptırılması bekleniyor.

Bu çirkin olayın, AIK Stockholm kulübünün İngiliz basın mensuplarını “atmosfer yaşamaya” davet eden açık mektubundan birkaç gün sonra yaşanması da, ister istemez “Bu mudur İsveç’in futbol atmosferi?” sorusunu sorduruyor…

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply