Levent Nazifoğlu görevinden ayrıldı

Galatasaray Spor Kulübü, Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Levent Nazifoğlu’nun istifa ettiğini duyurdu 


Galatasaray’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

“Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Levent Nazifoğlu 20.03.2017 tarihi itibariyle, Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa etmiştir. Yönetim Kurulumuz istifa ile boşalan Yönetim Kurulu Üyeliğine Türk Ticaret Kanunu’nun 363 üncü maddesi kapsamında, yasal şartları haiz, yeni bir üye seçip ilk genel kurulun onayına sunacaktır.”

Levent Nazifoğlu, sarı-kırmızılı taraftarların büyük kesiminin tepkisini çeken açıklamalar yapmıştı. Son olarak “Tek başıma Don Kişot gibi tüm Türkiye’yle savaştım” diyordu Nazifoğlu, dün katıldığı bir televizyon programda. “Hepimizi kandırdılar. Bütün kavgamı Dursun Özbek için yapmıştım ama o bugün bile benim için tek laf etmedi, kırgınım.” sözleriyle kırgınlığını dile getiriyordu.

Nazifoğlu, Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor’la ilgili de açıklamalarda bulunmuştu. Sosyal medyada oluşan algıdan etkilenildiğini ifade eden Nazifoğlu, “Cenk Ergün, Tudor ismini ortaya atınca hepimizin hoşuna gitmişti. Kulübümüz, Tudor’u seçerken sosyal medyanın etkisinde kaldı” diyordu. “Keşke hiç Galatasaray yöneticisi olmasaydım. Basın beni rahat bıraksın.”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, bugün katıldığı Futbol Zirvesi’nde Nazifoğlu’nun istifasıyla ilgili açıklama soruyu cevaplamış ancak yorum yapmaktan kaçınmıştı. “Dün cenazedeydim, kararı telefonla öğrendim.” diyordu Özbek. “Kendi kararıdır, yorum yapmak istemiyorum”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply