Mourinho Pogba’ya sahip çıktı

Manchester United Menajeri Jose Mourinho, Paul Pogba’yı eleştiren kişileri, kıskançlıkla suçladı 


Manchester United, bu yazı büyük sükse yaparak geçirmişti. Louis van Gaal’in yerine göreve getirilen Jose Mourinho’dan sonra Zlatan Ibrahimovic’i alan büyük patlamayı ise Paul Pogba’yı alarak gerçekleştirmişlerdi. Dünyanın en pahalı futbolcusu olan Paul Pogba, Kırmızı Şeytanlar’da oynadığı maçlarda, etiketinin karşılığını tam olarak yansıtabilmiş değil. Dönem dönem iyi oynasa da özellikle son süreçteki performansı, eleştirilerin odağı haline gelmesine neden oldu. Fransız oyuncuya, Portekizli menajeri sahip çıktı.

“Bazı eleştirmenler, meteliğe kurşun atarken Pogba’nın multimilyoner olması onun suçu değil” diyor Mourinho. “Bence birçok insani değerimizi kaybediyoruz. İnsanların kıskançlığı giderek tehlikeli bir hal almaya başladı. Pogba’nın eski futbolcuların geçmişte kazandığından on kat fazla kazanması, onun suçu değil!”

Mourinho, oyuncusuna sadece maddi eleştirilere cevap vererek sahip çıkmadı. Pogba’nın bu seviyeye çok çalışarak, hak ederek geldiğini belirten Portekizli menajer, Fransız oyuncunun performansından memnun olduğunu da dile getirdi.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply