Şenol Güneş gözünü yükseklere dikti

Beşiktaş, 14 yıl aranın ardından UEFA Avrupa Ligi’nde tekrar çeyrek finale yükselmenin sevincini yaşarken Şenol Güneş’in görüşleri biraz daha farklıydı 


Vizyonu Avrupa’da başarıya yönelik başarılı teknik direktör bulmak her kulübe nasip olmuyor. Ancak Beşiktaşlılar biraz şanslı… Şenol Güneş, Olympiakos maçı sonrasında yaptığı açıklamasında çeyrek finale çıkmanın buruk bir sevinç olduğunu, çünkü Şampiyonlar Ligi’ni özlediklerini söyledi. “Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finalde olsaydım çok mutlu olurdum” diyor tecrübeli teknik direktör. “Burada da aynı olmak kötü değil. Adım adım gidiyoruz, oyuncular kendileri adına oynayacaktır. Bundan sonraki turda oynayacağımız oyunun en güzel futbol olacağını düşünüyorum ancak sonucun ne olacağını bilmiyorum. Rakibin kim olduğu da önemli değil, en güçlü rakiple de karşılaşsak en iyi oyunumuzu oynayıp turu geçmeliyiz.”

Maç sonunda Vodafone Arena’daki ilk üçlüsünü çektiren Güneş, taraftara teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. “Taraftarımız ikinci yarı müthiş destek verdi. Oyuncularımız savunma anlayışını olağanüstü derecede yansıtınca az pozisyon verdik” diyordu Güneş. “İşimizi iyi yaptığımız ve taraftarımızı sevindirdiğimiz zaman mutlu oluyorum. İşini yapan insan her zaman keyiflidir. İşin şov tarafı, zaman ayırmadığım için uzak kaldığım bir konu ancak yeri gelince de yaparız”

Maçın ilk yarısında kırmızı kart görerek takımı 10 kişi bırakan Vincent Aboubakar’a da sahip çıktı tecrübeli teknik direktör. Hata yaptığını ancak cezanın kişilere değil hatalara verileceğinin altını çizdi. “Tahrik varsa tuzağa düşüyor, hatalıdır” diyordu Güneş. “Ancak hatası başka, gelişimi başka. Her kızdığımızda hesap sorarsak futbolcu bulamayız. Sezon sonunda onun değerlendirmesini yaparız. Hatalarıyla, sevaplarıyla hepsi bizim futbolcumuz. Kırmızı kart ceza gerektiriyorsa karşılığı var”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply