​Hayatımı Değiştiren Maçlar: Ashley Cole

Arsenal’de başladığı futbol kariyerini Crystal Palace, Chelsea, Roma ve LA Galaxy’de sürdüren İngiliz milli futbolcu Ashley Cole, kariyerine yön veren maçları seçti

Crystal Palace 2 Blackburn 1
29 Nisan 2000 1. Lig

Ashley Cole: “Kiralık olarak Crystal Palace’a gittiğimde 19 yaşındaydım ve ilk profesyonel golümü iç sahada Blackburn’e attım. Kalitemi herkese kanıtlamak istiyordum. Palace’tayken kendimi evimde hissediyordum, hatta onlarla uzun süreli bir sözleşme imzalamanın kıyısına gelmiştim ama olmadı.”

Man United 0 Arsenal 1
8 Mayıs 2002 Premier Lig

“Deplasman takımı olarak Old Trafford’da şampiyonluk kupasına ulaşmak çok özel bir duygu. O statta maç kazanmak kolay değil. O maçta şampiyonluğu garantilememiz için beraberlik yetiyordu ama Sylvain Wiltord’un golüyle kazandık. Ben de bireysel olarak gayet iyi bir performans sergilediğimi düşünüyorum.”

​Hayatımı Değiştiren Maçlar: Ashley Cole

Ashley Cole, İngiltere Milli Takımı

Portekiz 2 İngiltere 2 (6-5 p)
24 Haziran 2004 Avrupa Şampiyonası

“Milli formayla oynadığım maçlardan birini seçmemi isteseniz tercihim kesinlikle bu maç olurdu. Cristiano Ronaldo başta olmak üzere birçok kaliteli oyuncuya karşı oynamıştık. Maçı penaltılarla kaybettiğimiz için kendimizi bir hayli şanssız hissetmiştik.”

B. Münih 1 Chelsea 1 (3-4 p)
19 Mayıs 2012 Şampiyonlar Ligi finali

“Maça birçok önemli oyuncumuzdan yoksun çıktık ve kimse bize şans vermiyordu. 2008’deki finalde United’a şanssız bir şekilde yenilmiştik ama bu sefer penaltılarla kazanan biz olduk. Bu kupayı kazanan ilk Londra kulübü olup tarihe geçmiştik.”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply