40’lı yaşlara kadar oyna

Palmeiras’ın orta saha oyuncusu Ze Roberto, yaşlandıkça form grafiği artanlardan. 41 yaşındaki Brezilyalı, uzun futbol kariyeri hakkında birkaç sırrını paylaştı…


“GOL” ATACAĞIN ZAMANI BİL!
“Maçlardan önce ya da hemen sonra seks yapmam çünkü bir sporcu, özel hayatında bu dengeyi kurabilmeli. Seks yapmak için en doğru zamanı belirlemelisiniz. Tecrübe kazandıkça ve vücudunuzu tanıdıkça bu konuda uzmanlaşacaksınız!”

İŞTAHINI KAYBETME
“Bazıları motivasyonunu kaybedince futbolu bırakır. Benim her zaman bir hedefim vardı; kupa kazanmak ve sevdiğim işi yapmak istiyordum. Heyecanım hâlâ aynı!”

Antrenmana dikkat!
“Sakatlıklar bir oyuncunun kariyerini kısaltabilir. Ben de bu riski azaltmak için karın ve bel bölgelerimi güçlü tutmaya çalışıyorum. Özellikle hızlanma ve yavaşlama konusunda en kritik bölgeler bunlar.”

400
Ze Roberto her gün 400 mekik çekiyor

Açma-germe
“Antrenmanlara her zaman 1 saat erken gelip bireysel ısınma hareketleri yaparım. 22 senedir üst düzeyde futbol oynuyor olmamda bunun önemli bir payı var. İyi bir sporcu olabilmek için hayatımı düzene soktum ve bütün kötü alışkanlıkları geride bıraktım. Ödülünü aldığıma emin olabilirsiniz!”

SAĞLIKLI BESLEN, DOĞRU ÇALIŞ!
“Alkol kullanmıyorum, zararlı yiyecekler tüketmiyorum… Profesyonel sporcu olmak için buna mecburum. 30’lu yaşlarda bunun önemini daha iyi kavradım çünkü vücudum artık özel ilgi gerektiriyordu.”

71
Ze Roberto’nun kilosu

8 SAAT
Brezilyalı orta saha yıldızı, her gün 8 saat uyuyor

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply