“Nerede isteniyorsam oraya giderim”

Joe Hart-Manchester City belirsizliği sona ererken başka bir tartışma konusu ortaya çıktı. İngiliz kaleci, nerede hak ettiği değeri görürse oraya gideceğini söyledi 


“Futbol oynamayı seviyorum, oynamak istiyorum” diyor Hart, BBC’de katıldığı programda. “Oynamak için gereken fırsatı Manchester City’de bulamayacağım gibi duruyor. Bu yüzden nerede isteniyorsam oraya gitmeyi düşünüyorum.” Tecrübeli kaleci, Manchester City ile özdeşleşmiş olsa da Premier Lig’de başka kulüplerin formasını da giyebileceğini düşünüyor. “Premier Lig’i çok seviyorum, izlemesini de oynamayı da” diyor Hart. “Kaleciliğimi bir kenara bırakın, futbolsever olarak bile izlemekten keyif aldığım bir lig. Oynamak için zaten harika bir yer. Ancak İsteklerimin en tepesinde olduğunu da söyleyemem. Şu an arzuladığım şey, bana gerekli değeri veren kulüp için oynamak”

Torino ise Joe Hart’tan son derece memnun gibi görünüyor. “Torino’da bulunmaktan son derece memnun” diyordu hafta içinde kulübün başkanı Urbano Cairo. “Onunla harika bir ilişkimiz var, devam etmesini istiyoruz. Transferi Manchester City’e bağlı olsa da Hart’ın isteği doğrultusunda neler yapabileceğimize bakarız”

Onu Manchester City’de istemeyen Pep Guardiola ile ilgili de konuşan Hart, Katalan menajerle şahsi probleminin olmadığını söyledi. “Bunun şahsi bir karar olmadığını biliyorum” diyor 29 yaşındaki kaleci. “O, işi kişiselleştirecek bir kişi değil. Bu kararı, hayatımı daha kötü yapmak için almadı, kazanmak istiyordu. Kazanmak için bildiği yol da böyleydi”

29 yaşındaki futbolcu, 11 Eylül’de Atlanta karşısında oynayarak Serie A’da forma giyen ilk İngiliz kaleci olmuştu. Manchester City’nin Everton’a 4-0 kaybetmesinden sonra İngiliz kalecinin geri dönme ihtimali basında çizilmişti. Hart, bu sezon maç başına 2.81 kurtarış istatistiği yakalamış durumda. Teknik direktörü Sinisa Mihajlovic de oyuncusunu övmekten geri durmuyor. “Guardiola, Hart’ın ayaklarının iyi olmadığını söylüyor ama gördüğüm en düzgün ayaklı kaleci Hart” diyordu Sırp çalıştırıcı.

Yorumlar

yorumlar

1 Comment

  1. ozan

    13 Mart 2017 at 15:20

    kım bılır daha neler demıstır

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply