Advocaat futbolcularına yüklendi

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi son 32 turunun ilk ayağında Rusya ekiplerinden Krasnodar’a 1-0 yenildi. Dick Advocaat maç sonunda futbolcuların performansını eleştirdi


Fenerbahçe’de özellikle son iki yıldır görmeye alışık olduğumuz bir şey var: Futbolcuların performansından memnun olmayan teknik direktörlerin basına rutin olarak yaptıkları açıklamalar. Vitor Pereira, görevinden ayrılmadan önce mikrofon karşısında mütemadiyen aynı şeyden yakınıyordu. “Daha baskılı daha agresif oynamalıyız” diyordu Portekizli çalıştırıcı. Taraftar geçen haftalarda takımda buna yönelik olarak bir gelişim göremeyince haliyle Pereira eleştirilerin odağı oluyordu. Dick Advocaat’ın Fenerbahçe’si de bu yönde ilerliyor gibi.

“Aldığımız sonuçtan kesinlikle memnun değilim. Özellikle ilk yarıda oyuncularımın çoğu maçta yoktu.” dedi Hollandalı dünkü karşılaşma sonrasında. “Açıkçası ilk yarıda Krasnodar daha iyi olan taraftı. Çok fazla pozisyon üretmediler ama bizden daha iyi bir görüntü sergilediler.” Advocaat ayrıca skorun kabul edilebilir olduğunu ancak futbolcuların performansının tatmin edici olmadığından yakındı. “Bence insanlar, Krasnodar’ı küçümsüyor. Onlar, bireysel anlamda yetenekli, iyi oyunculardan kurulu bir takım. Bu statta daha önce Zenit’i, Nice’i yendiler. Benim için kabul edilebilir bir skor oldu. Esas mesele, oynadığımız futboldu. Oynadığımız futbol, bu akşamkinden çok daha iyi olmalıydı.”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply