Al-Khelaifi: Neymar, Paris Saint-Germain’de kalacak

Al-Khelaifi, Dünya Kupası’nda hayal kırıklığı yaratan Brezilya’da, eleştirilerin hedefi olan Neymar için ”yüzde iki bin bizimle olacak!”

Real Madrid, Ronaldo’nun Juventus’a transfer olmasının ardından takımda açılan boşluğu doldurmak için çeşitli isimleri transfer gündemine aldı. Neymar’ın da bu listede olduğu ve yıldız oyuncunun Real Madrid’e transfer olabileceği yönündeki iddialar üzerine Paris Sain-Germain’in Başkanı Al-Khelaifi, Fransız basınına konuyla ilgili açıklama yaptı. Başkan Al-Khelaifi, ‘Neymar’ın ayrılacağını kim söyledi? Bizden biri böyle bir şey söyledi mi? Hayır. Neymar’ın bizimle kontratı var. Gelecek sezon yüzde iki bin bizimle olacak. Bundan eminim. Neymar burada kalmak istiyor.’ dedi. Ayrıca Paris Saint-Germain’in sportif Direktörü Luis Fernandez ise Neymar ile ilgili olarak “Neymar, Paris SG’de kalmaya karar verdi. Kötü geçen Dünya Kupası macerasından sonra başarılı olmak ve PSG ile tüm kupaları kazanmak istiyor” ifadesini kullandı.

Brezilyalı yıldız Neymar, 3 Ağustos 2017 tarihinde 222 milyon euro gibi astronomik bir rakamla Paris Saint-Germain’e transfer oldu. Deneyimli yıldız, futbol tarihinin en yüksek miktarda ödenen bonservis bedeli ile transfer olan futbolcu unvanına sahip. Paris Saint-Germain’de 30 resmi maça çıkarak 28 gol ve 16 asist kaydeden yetenekli oyuncu, takımda istatistiksel olarak iyi bir skalaya sahip.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş