Ali Koç’tan gündem yaratacak açıklamalar

ali-koc

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe TV’de yayınlanan Gündem Özel programında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş maçı öncesindeki halı

”Beşiktaş maçı öncesinde salonda bir halı görüyorlar. Soruluyor, bu halı ne diye? Bir arkadaş ‘Bugün Beşiktaş bizi yenecek, hocanın cenazesini halıya saracağız’ diyor. Maç başlayacak ya, Beşiktaş maçı. Maç berabere bitince ne prim alamayacaklarından ve hocanın gitmeyeceğinden konuşup üzülüyorlar.”

“Trnava maçı günü halı yine getirilmiş. O halı daha sonra stada getiriliyor. Yine “Hoca yenilecek, cenazesini sarıp kaldıracağız” diyorlar. Maçı kazanıyoruz, daha sonra oyunculara “Fenerliler yendiniz, yüzünüz gülüyor” diyorlar. Aynen bunu diyorlar.”

Verilerin dışarı sızdırılması

”Bu antrenörlerin bilgisayarlarını inceledik. 28 Haziran’dan itibaren tüm antrenman programını, tüm performans raporları, her şey dışarıya sızdırılmış. Fenerbahce.org uzantılı mail adreslerinden önce kendi başka hesaplarına daha sonra üçüncü kişilere bu bilgileri dışarıya ilettikleri ortaya çıkıyor. Niye? Bilemiyorum. Sizin özel bilginiz dışarı sızdıktan sonra bir sürü yere gidebilir.”

”Geçen senenin tüm idman verileri ve performans dataları silinmiş. Neden diye sorduğumuzda hafıza yetersiz dediler. Bu devirde 600-700$’a çağırıyorsun bilişimden birini, ihtiyacın olan yükleniyor. Geçmiş performansları bu sezonla karşılaştırma imkanımız yok.”

“Samandıra’daki sistemde bütün veri toplanıyor, ilgili kişi oradan tüm bilgileri alıyor. İronik durum şu, geçen senenin tüm verileri silinmiş. Niye silindi dediğimiz zaman yeterli hafıza yoktu deniyor. Biz sanayiden gelen insanlarız, sanayide böyle bir şey olsa endüstriyel casusluk denir buna. Bekliyorum bakalım ne söyleyecekler. Bunun devamı da var, şimdilik burada noktalayalım.”

Takım içindeki gruplaşma

”Benim hiç tasvip etmediğim bir davranış içindelerdi. İşler bu kadar kötü giderken, nasıl bu kadar umursamaz olabilirsiniz? Dirar milli takım kampından geç katıldı. Takım toplantısına katılmadı. Verdiği bahane makul değildi. En mutsuz günlerimizde bile bu iki oyuncu [Aatif – Dirar] şen şakrak. Gamsız mı dersin artık. Futbolcu insanların harcadığı mesai ve aldığı paraya bakınca en üstte. Ekmeğini yediğiniz kulüpte nasıl bu kadar vurdumduymaz olabilirsiniz?”

”Soyunma odasında dertleştik. Niye bu haldeyiz, niye böyle rezil top oynuyoruz dedik. Konuşanlardan biri de Aatıf’tı. Ben çok sesliliğe inanırım. O gün ‘Takım olamadık. Geçen sene zayıftık, bu sene daha zayıfız’ dedi. Olabilir, saygıyla karşılarım. Görüşlerini belirtti diye kadro dışı bırakılmadı. Bu benim tarzım değil, fıtratımda da yok. Takımın ahengini bozması, takım olunmasına katkı sağlamamaları.”

“Dirar kadroya giremeyince bu konu Aatif için çok büyük bir memnuniyetsizlik sebebi oldu. Takım içinde gruplaşmalar var. Bunlardan birisi de bu grup. Ve Aatif, Dirar’ın oynaması için açık açık lobi yaptı.”

Volkan Demirel’in kadro dışı kalması hakkında

” Dergi yazısının yayımlanacağı gün Volkan Demirel’in, Samandıra’da Erwin Koeman’ın üstüne yürüdüğü şeklinde haberler geldi. Volkan Demirel, yardımcı antrenör Erwin Koeman’ın üstüne yürümüş. Bir gün önce haber gelmişti ki Volkan Demirel, ‘biriyle kavga edeceğim, moralim bozuk’ demiş. Sonrasında bu oldu.”

“Samandıra’da ne yaşıyor diye gittik, tam da bir şey olmamız. Volkan herhalde ‘Erwin sen niye öyle bakıyorsun’ falan diye yapmış. Volkan bana ve Semih Özsoy’a saygısızlık yaptı. Kes dedikçe devam etti. Başkanına böyle bir ortamda bu şekilde saygısızlık yapan bir oyuncunun diğer oyuncularla bizler yokken neler yapabileceğini düşündüm. Gördüm ki, Volkan’ın uyanması lazım.”

“Bir oyuncu, çok iyi Fenerbahçelidir, 15 yıldır oradadır falan diye başka oyuncudan farklı muamele görmesi, bir yere kadardır. Disiplinin, saygısının sınırını aştığı zaman sonuçlarına katlanır. Jübile işlerini başlatmak istediğim ilk oyuncu, kendisi bilmez Volkan Demirel’dir. Volkan 5 maç sonra Fenerbahçe’de 500. maçına çıkacak, çok isterim burada 500. maçına çıkmasını. Yıllar sonra jübilesi yapılan oyuncu olmasını da isterim.”

Volkan’ın kaleciliği bıraktıktan sonra eğitimin en iyisini görüp Fenerbahçe’ye yıllarca antrenör olarak hizmet etmesini çok isterim. Ona karşı kişisel bir durumum yok ama benim için her şeyden önce Fenerbahçe gelir.

Cocu ile devam edilecek

”Benim için en kolay şey, herkesin istediğini yapmak olmaz mı? Ersun hocayı getirdim derim ama kulüp böyle yönetilmez. Tamam Ersun hoca döneminde rahat maçlar izleyip, güzel bir şampiyonluk yaşadık ama hoca değişikliğine gitmek için erken olduğunu düşünüyoruz. En kolay şey, hoca değişikliğine gidip insanların gazını almak. Şu aşamada hoca değişikliği yapmanın erken olduğunu düşünüyoruz. Cocu’ya da yaşanan sıkıntıları anlattım, burası Türkiye dedim, neden Balkanlar ve Brezilya’dan gelenler daha başarılı biliyor musun, duygularını da işin içine katıyorlar dedim. Sen de bu Kuzey Avrupalılığı bırak, buraya uyum sağlamaya çalış dedim.”

Ersun Yanal hakkında

“Dün olmadı, bugün de olmadı. Ersun Yanal hocamız bizim planlarımızda yok. Uzun vadeli hedefler doğrultusunda yola çıktık. Şu an böyle bir şey yok. Ne kendisi ile konuştuk ne de konuşmayı planlıyoruz. Olmayacağını buradan söylüyorum. Bu sevdaya son vermenizi önemle rica ediyorum. Çünkü bunun pek bir faydası olmuyor.”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş