Almanya Milli Takımı’nın Dünya Kupası primleri açıklandı

Almanya Milli Takımı’nın Dünya Kupası primleri açıklandı

Son Dünya Kupası şampiyonu Almanya Milli Takımı’nın, Dünya Kupası primleri Türkiye Milli Takımı’yla kıyaslandığında komik kalıyor

Löw yönetimindeki Almanya Milli Takımı’nın, Dünya Kupası primleri oyuncularla da anlaşılarak belirlendi. Anlaşmaya göre grup maçları ile ilk eleme turu için prim ödenmeyecek. Almanya Futbol Birliği (DFB), primlerin çeyrek finallerden sonrası için ödeneceğini duyurdu. Buna göre; çeyrek final primi kişi başı 75 bin euro, yarı final 125 bin euro, üçüncülük 150 bin euro ve final primi 200 bin euro olarak belirlendi. Tarihinde 4 şampiyonluğu bulunan Almanya Milli Takımı’nın, 5’inci şampiyonluğunu kazanması halinde oyunculara 350’şer bin euro prim kazanacak.

Almanya Milli Takımı’nın Dünya Kupası primleri açıklandı

2014 Dünya Kupası Şampiyonu Almanya

DFB Başkanı Reinhard Grindel primlerle ilgili olarak “Oyuncularımız Alman futbol tarihindeki ilk Dünya Kupası zaferini yaşadı. Onlar için öncelik sportif başarı. Hiçbiri maddi çıkar için uğraşmadı” ifadelerini kullandı.

Son Dünya Kupası şampiyonu Almanya, 2018’i de kazandığı takdirde tarihte üst üste 2 kez bu başarıya ulaşan 3. ekip olacak. Daha önce İtalya 1934 ve 1938’de, Brezilya’ysa 1958 ve 1962’de Dünya Kupalarını müzesine götürmüştü. F grubunda; Meksika, İsveç, Güney Kore’le aynı grupta bulunan Almanya Milli Takımı, bu sene de Dünya Kupası’nın mutlak favorisi olarak görünüyor.

Almanya Milli Takımı’nın Dünya Kupası primleri açıklandı

Son Dünya Kupası şampiyonu Almanya

Türkiye Milli Takımı’nda daha önce Fatih Terim ve Arda Turan’la başlayıp krize dönen prim tartışmasında futbolcu başına tıpkı Almanya’nın belirlediği gibi 350 bin euro verilecekti. Ancak bu yalnızca Euro 2016’ya katılma primiydi. Almanya bu meblağı futbolcularına Euro 2016 için değil, 2018 Dünya Kupası için vaat ediyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply