Andrea Pirlo, teknik direktörlüğü Antonio Conte’den öğrenecek

Andrea Pirlo, teknik direktörlüğü Antonio Conte'den öğrenecek

Dünyanın en karizmatik futbolcularından Andrea Pirlo, MLS ekiplerinden New York City’den sezon sonunda emekli olma planları yapıyor. Sonrasında ise ver elini teknik direktörlük!

Marka değerini yükselttiği Serie A’dan ayrıldıktan sonra tutundurma çabaları devam eden MLS’e katılan Andrea Pirlo, ligin marka değerini yükseltmişti. 21’inci yılında MLS‘i dünyaya tanıtma ve tecrübelerini aktarma konusunda oldukça başarılı olan futbolcu, sezon sonunda futbolu bırakacağını açıkladı. Pirlo’nun bundan sonraki planı teknik direktörlük için güçlü adımlar atmak. 38 yaşındaki İtalyan futbolcunun New York City ile olan sözleşmesi de Aralık ayında sona erecek.

Andrea Pirlo, teknik direktörlüğü Antonio Conte'den öğrenecek

Andrea Pirlo, NYC formasıyla da her zamanki gibi hırslı

İtalyan şefi, MLS sezonunun sonunda emekli olacağı ve Antonio Conte ile çalışmak istediğini belirtti. Futbolu erken bırakmasının sebebi olarak yaşadığı diz sakatlığını gösteren futbolcu, zorunlu bir karar aldığını söylese de artık başka bir tarafta çalışmanın kendisi için daha iyi olacağını düşünüyor. Saygın futbolcunun bundan sonraki hedefi ise teknik direktörlüğe hazırlanmak ve kendisi için en doğru ismin, Antonio Conte’nin yanında bulunup tecrübelerinden faydalanmak.

Pirlo, Juventus’ta dört, Milan’da 2 kez olmak üzere toplamda 6 kez Serie A şampiyonluk kupası kaldırdı; AC Milan’da 2003 ve 2007 yıllarında Şampiyonlar Ligi kupasını kazanmayı başardı. Ayrıca İtalyan futbolcunun bir de 2006 yılında takımının kazanmasında büyük pay sahibi olduğu Dünya Kupası bulunuyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply