Arda Turan: “Barça’nın futbolu çok başka”

İspanyol basınından El Mundo Deportivo’ya konuşan Arda Turan, Barcelona’nın oyun sisteminden ve arkadaş ortamından övgüyle bahsetti.


Katalan temsilcisinin futbolcular için bir okul niteliği taşıdığını belirten Arda, “Barça’nın futbolu, dünyanın geri kalanından çok başka. Burada her gün yeni bir şey öğreniyorum. Oyun stilimizi daha iyi öğrenip, kendimi daha fazla geliştirmeye çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

Arda Turan, sistemi öğrenmek için takım arkadaşlarından yardım aldığını kaydederek, “Bundan da büyük zevk alıyorum. Bu takımın oyun stilini kabul etmeliyim ve onun bir parçası olmalıyım” şeklinde görüş belirtti.

Barcelona’nın sisteminin kendi stiline uygun olduğunu ancak halen bazı pozisyonlarda kendini geliştirmek zorunda hissettiğini vurgulayan Arda, “Topla daha fazla oynamak yerine topa nerede sahip olacağımı ve nerede oynayacağımı bilmem gerekiyor. Sol veya sağ kanat fark etmez. Çünkü solumda Neymar, sağımda da Lionel Messi var. Onlar sahada koşuyorsa benim onlardan daha fazla koşmam lazım. Sistem konusunda Andres Iniesta’dan çok şey öğreniyorum” değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply