Aubameyang’a çirkin saldırı!

Pazar günü oynanan Arsenal – Tottenham Hotspur maçında, Arsenal’in Gabonlu yıldızı Aubameyang ırkçı saldırıya uğradı

Arsenal, 2 kere geriye düştüğü maçı Aubameyang’ın golleriyle önce beraberliğe getirdi, ardından Lacazette ve Torreira’nın golleriyle 4-2 kazanmayı başardı. Takımın 29 yaşındaki golcüsü Aubameyang maçın öne çıkan ismi olurken Tottenham taraftarlarından birinin ırkçı saldırısına maruz kaldı. 10’uncu dakikada attığı golden sonra yaptığı sevinç esnasında, Tottenham tribünlerinden bir taraftar sahaya muz kabuğu fırlattı.

Görevlilerden biri derhal duruma müdahale etti ve kabuğu atan taraftar tespit edildi. Polis, Tottenham tribünlerine gidip o kişiyi bularak gözaltına aldılar. Tottenham Hotspur sözcüsü konu ile ilgili şu açıklamada bulundu: “Bu tarz eylemler asla kabul edilemez. Gözaltında olan taraftar kulübümüz tarafından da cezalandırılacaktır.”

İngiltere Futbol Federasyonu, olayla ilgili Tottenham Hotspur kulübü hakkında soruşturma başlattı. Olayın ardından yalnızca muz kabuğu fırlatan taraftar değil, 2’si Arsenal taraftarı olmak üzere toplamda 7 kişi gözaltına alındı. Arsenalli taraftarların sis bombası patlatması sebebiyle gözaltına alındığı bildirildi.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş