Barbarlığın cezası ne olacak?

İngiltere’de gündem konusu Jack Grealish’e yumruk atan taraftar!

İngiltere Championship 36’ncı hafta karşılaşmasında Birmingham ile Aston Villa, St Andrew’s Trillion Trophy Stadium’da karşı karşıya geldi. Normal seyrinde devam eden karşılaşmanın 9’uncu dakikasında sahalarda ender görülen bir olay yaşandı.

Ev sahibi ekibin bir taraftarı sahaya girerek, Aston Villa oyuncusu Jack Grealish’e arkadan gelerek yumruk attı. Güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle yaka paça dışarı atılan taraftarın, 27 yaşında “Paul Mitchell” adında bir Birmingham taraftarı olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan taraftar için; sahaya girmek ve darp suçundan Birmingham Sulh Ceza Mahkemesi’nde iki ayrı dosya açılacak. Federasyon ve takımlar tarafından yazılı olarak kınanan olayın ardından Birmingham cephesi de bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, artık o taraftarın ömür boyu stada girişinin yasaklandığını ve alacağı her cezayı sonuna kadar destekleyeceklerini belirtti.

Karşılaşmayı 1-0 kazanan Aston Villa’da tek golü atan Grealish olurken, taraftarlar ve oyuncular golden sonra büyük bir sevinç yaşadılar.

İşte o anlar;

 

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş