‘Barça’nın jokeri Arda Turan

Katalan devi, Milli yıldızımızı transfer ettiğinde cevabı en çok merak edilenlerden biri Luis Enrique’nin Arda’ya hangi mevkide görev vereceğiydi… Cevap kısa sürede belli oldu: Her yerde!


Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique, 41 milyon Euro’ya aldırdığı Arda Turan’ı 6 Ocak’ta ilk maçına çıkardı. 17 Ocak’ta da Athletic Bilbao maçında Messi’nin yerine oyuna dahil etti. Toplamda 12 günde 4 maça çıktı Milli yıldızımız…

Arda Turan, FIFA’nın verdiği transfer yasağının bitimiyle birlikte Espanyol maçında Barcelona formasını ilk kez üstüne geçirdi ve oynadığı futbolla herkesin beğenisini topladı. Arda Turan, bu maçta Rakitic’in üstlendiği rolü aldı ve sağ iç mevkisinde oynadı.

BU KEZ INIESTA’NIN YERİNE…

Bu maçtan günler sonra bu kez Granada maçında Arda Turan yine ilk 11 başladı. Bu kez Rakitic sahadaydı ve Arda Turan, Iniesta’nın yerine biraz daha önde ve sol iç olarak oynadı. 71 dakikalık performansı ve Messi’ye asisti beğeni topladı.

NEYMAR’IN YERİNE…

Arda, bu kez Copa del Rey’de Espanyol’a karşı oynanan deplasman maçında bir kez daha 11’deydi. Luis Enrique, hücumdaki 3 süperstarını dinlendirme kararı aldı. Arda Turan bu kez Neymar’ın pozisyonuna kaydı ve sol önde forma giydi. Performansı tatmin ediciydi.

SUAREZ’İN YERİNE…

Son olarak, geçtiğimiz pazar günü Arda Turan, Athletic Bilbao maçında fiziksel problemler yaşayan Leo Messi yerin oyuna dahil oldu. Suarez, merkeze, Messi’nin yerine geçti. Arda Turan da Suarez’in yerine sağ öne geçti. Milli Takımımızın kaptanı, bu maçta da asistini yaptı ve kısa süredeki performansıyla artı not aldı.

Ayrıca, Arda Turan’ın da dahil olduğu bu 4 maçta Barcelona, 12 günde 16 gol atıp sadece 1 gol yedi ve 4 maçını da rahat bir şekilde kazandı. (Sporx)

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply