Bayern Münih, New York’tan sonra Çin’e açıldı

Bundesliga ekiplerinden Bayern Münih, New York’tan sonra Çin’in Shenzhen şehrinde bir akademi açtı. Peki Bavyera devi bu projeden ne bekliyor? 


Kırmızı-beyazlılar, 70 milyon avroya yapılan yeni altyapı akademisine geçmeyi planlarken altyapısını sadece ülke sınırları içerisinde sınırlandırmakla kalmıyor. “Amacımız çok açık. Bayern Münih’i belli bir süreç içerisinde Çin’de daha güçlü ve değerli hale getirmek istiyoruz” diyor kulübün yönetim kurulu üyelerinden Jörg Wacker. “Çin ve Almanya aralarında güçlü bir dostane ilişki var. FC Bayern Football Academy Shenzhen de altyapıların şekillenmesinde önemli bir rol oynayacak.” diye ekliyor Shenzhen Investment Holdings Company’den Hu Guobin. 

Çin’de akademi açan ilk Avrupa kulübü olan Bayern Münih, Shenzen’de futbolu popüler hale getirmek için çalışmalara başladı bile. 12 milyondan fazla nüfusa sahip olan bölgede birçok organizasyon düzenleneceği duyurulurken Bayern Münih’le burada maç yapacak ilk kulüp ise diğer bir dünya devi Milan olacak.

Tabii Alman temsilcisinin tek amacı bu pazardan payını almak değil… “Böyle bir projesi olduğumuz için çok gururluyuz.” diyordu Bayern’in eski futbolcularından Hasan Salihamidzic. “Çin futbolu, inanılmaz bir potansiyel barındırıyor. Bilgilerimiz ve tecrübelerimizle buradaki gelişmede önemli bir rol oynamak istiyoruz”

Çin’de şu an bile 135 milyon Bayern Münih taraftarı olduğu tahmin ediliyor. Bu girişimlerle birlikte Çin’deki pazarı da kullanabilmeyi hedefleyen Bayern Münih, futbolun geldiği noktayı gözler önüne seriyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply