Benim 11’im: Brad Friedel

benim-11im:-brad-friedel

Blackburn, Liverpool, Galatasaray, Spurs ve ABD Milli Takımı gibi üst düzey takımlarda forma giymeyi başarmış efsane kaleci Friedel, 20 yıllık kalecilik kariyerinde beraber oynadığı en iyi 11’i seçti!

Kaleci: Peter Schmeıchel

Sağ bek: Kyle Walker

Stoper: Jaap Stam

Stoper: Ledley King
“Onun kariyerinin kısa sürmesinin nedeni diziyle ilgili çok fazla sakatlık
yaşamasıydı. O bir fenomendi. Hafta içi herhangi bir antrenmana katılmaz, salonda çalışırdı ancak cumartesi günü sahaya çıktığında sanki tüm hafta antrenmandaymış gibi performans sergilerdi. Ledley oldukça sessiz bir adamdı, ancak sahadaki tavırları muazzamdı. İngiltere’nin bana göre en iyi stoperlerinden biriydi.”

benim-11im:-brad-friedel

Evra

Sol bek: Patrice Evra

Orta saha: Claude Makalele

Orta saha: Luka Modric

Orta saha: Gheorghe Hagi
1996 yılında Galatasaray’da takım arkadaş olduk. 1994 Dünya Kupası’nda ABD’nin Romanya’yla karşılaştığı maçta Hagi bize çok fazla sorun çıkarmıştı. O turnuvada mükemmeldi ve tüm zamanların en iyi sol ayaklı oyuncularından biri olduğunu kanıtlamıştı. Tekniği şaşırtıcıydı, özellikle toplara harika vururdu. O gerçek bir general.”

Orta saha: Gareth Bale

benim-11im:-brad-friedel

Bale

Orta saha: Dennis Bergkamp

Forvet: Harry Kane
“Harry’i gençliğinden beri tanıyorum. Son derece kararlı ve bu seviyeye
ulaşmak için çok çalıştı. Harry her zaman güçlü bir sonlandırıcıydı, şimdi baktığımızda oyununun diğer yönlerini de geliştirdiğini görüyoruz. 2017’de 50 gol atmak ne kadar önemli bir golcü olduğunun kanıtıdır. Ciddi bir sakatlık yaşamazsa, yıllarca dünya çapında bir forvet olacaktır. Ayrıca, o bir takım oyuncusu, iyi bir insan ve mütevazı bir insan.”

Teknik direktör: Graeme Souness
“Sounes bana hep şans tanıdı, ona sonsuza dek minnettar kalacağım. Beni Galatasaray ve Blackburn’a götürdü. Liverpool’a gitmem için çalıştı”

Yedekler

Thıerry Henry

Gıanfranco Zola

Alan Shearer

FFT MAYIS

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply