Benim 11’im: Melih Şendil

Usta spiker, milli formayla izlediği ve maçını anlattığı en iyi oyunculardan bir 11 yaptı. Bu takım Euro 2016’da çok can yakardı!


kale

K RÜŞTÜ REÇBER

Şenol Güneş, 2002 Dünya Kupası’nda hücumların kaleciden başlamasını istemişti. Bu sayede turnuvadaki birçok pozisyon Rüştü’yle başladı ve bir kalecinin ofansif anlamda neler yapabileceğini tüm dünya gördü.

11-defans

D GÖKHAN GÖNÜL

Beklerin hücuma nasıl katkı sağlayabileceğini herkese gösterdi. 80 metrelik mesafeyi durmaksızın koşacak kadar güçlü ciğerlere sahip! Ceza sahasına top kesmek ile kaliteli orta yapmak arasındaki farkı onu izleyerek görebilirsiniz.

D BÜLENT KORKMAZ

Bir havaalanı nasıl kuleden yönetiliyorsa, kule her bilgiye sahipse Bülent de sahada öyleydi! Pozisyonu görür, ne olacağını bilir ve müdahale ederdi. Yürekten oynamasıyla tam bir liderdi.

D OGÜN TEMİZKANOĞLU

Onun döneminde, onun karşısında oynayıp da sıkıntıya düşmeyen bir hücum oyuncusu tanımıyorum. Oynadığı takımlarda ve milli formayla çıktığı maçlarda tam bir istikrar abidesiydi.

D HAKAN ÜNSAL

Ali Sami Yen’de çıktığı ilk maçlarda E-5’ten geçen arabalara doğru attığı şutları bilen biri olarak kendisini onun kadar geliştirmiş başka birini tanımıyorum! Premier Lig’e gitmesi bile vizyonunun genişlemesine yetti. Onun da ciğeri tüm takıma yeter!

Untitled-1

os OĞUZ ÇETİN

Ona pas verdikten sonra topu kaybetmeyeceğini bilirdiniz. Oyunun dinlendirilmesi gerektiğinde her takımın ihtiyaç duyacağı bir futbolcu haline gelirdi. Koşu stili sayesinde sırt numarasını görmeden de onu tanımak mümkündü! Yani sadece takım arkadaşlarının değil, bizim de işimizi kolaylaştırırdı.

orta-saha

os METİN TEKİN

En sevdiğim şey dikine gidebilen fuleli oyuncular. Bunun kadar önemsediğim başka bir özellik de kafası yukarıda çevreyi kontrol etmek ve hamleye buna göre karar vermekti. Metin’de bunların hepsi vardı.

os SERGEN YALÇIN

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en zeki üç oyuncusundan biri. Bu zekasını sahanın içinde her yerde kullanır, koşmadan da işini en iyi şekilde yapardı. Onu izlemek de, anlatmak da ayrı zevkti.

os ARDA TURAN

Top toplayıcılığından itibaren kendini geliştirmeye başlamış bir deha! Daha o zamandan oyunu çözmeye alıştı ve her bilgiyi oyununa yansıttı. Müthiş taktik yeteneği de zekasının en büyük göstergesi. Camp Nou’daki mağazadan onun formasını almak en büyük gurur kaynaklarımdan biri.

os RIDVAN DİLMEN

Ne kadar zeki olduğunu, birlikte çalıştığımız dönemde daha iyi anladım. Maç esnasında 30 farklı parametreyi 3 saniyede analiz eder, yorumlarını bu şekilde yapardı. Türkiye’ye onun bileklerinden daha yumuşağı, onun çalım yeteneğinden daha iyisi gelmedi.

forvet

F HAKAN ŞÜKÜR

Yerçekimine karşı geldiğini birçok maçta çıplak gözle izledim! Hava toplarında adeta havada asılı kalırdı. Sezon başı kamplarında yaptığı özel çalışmaları gördükten sonra başarısının sırrını anladım.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply