Benim 11’im: Ömer Çatkıç

Kariyerinin 20 yılını Anadolu kulüplerinin kalesini koruyarak geçiren taze futbol yorumcusu, kendi kuşağının en iyi 11’ini yaptı


K ÖMER ÇATKIÇ
Kariyeri boyunca çok az maç kaçırmış bir kaleci olarak kuşağımın en istikrarlı kalecilerinden biriydim. Maça iyi odaklanır, savunma oyuncularına yardımcı olmaya çalışırdım. Kuracağım 11’de olma fırsatını kaçıramam!

SONY DSC

D HASAN YİĞİT
Onun için dönemin Gökhan Gönül’ü diyebilirim. Modern futbol neyi gerektiriyorsa, kendi döneminde o şekilde oynardı. Gönderdiği isabetli ortalar sayesinde rakip savunma oyuncularını zor durumda bırakırdı. Sahada olup da takımına büyük avantajlar yaratmadığı maç yok.

D MEHMET POLAT
Kariyeri boyunca sakatlıklardan başını biraz kaldırabilmiş olsa çok daha iyi yerlere gelebilecek bir futbolcuydu. Oyunu çok iyi okur, kriz anlarında savunmayı yönlendirirdi. Risk almayı seven biri olduğu için takıma heyecan katardı.

D SAMUEL JOHNSON
Gaziantepspor’da, Fenerbahçe’de ve Kayserispor’da yıllarca oynamasına rağmen ona üstünlük kurabilen herhangi bir santrafor hatırlamıyorum. Çok güçlü bir fiziği ve bitmek bilmeyen bir azmi vardı.

D İBRAHİM ÜZÜLMEZ
Gaziantepspor’da birlikte oynadığımız için sadece saha içini değil, karakterini ve antrenmanlara verdiği önemi de biliyorum. Her maçta takımın en çok çabalayan futbolcularından biriydi. Bütün arkadaşlarının açıklarını kapatmaya çalışan, bulunması zor oyunculardandı.

hasan yiğitm-polatsamuel-johnsonibrahim üzülmez

OS BÜLENT BÖLÜKBAŞI
Fazla yetenekli olmamasına rağmen oyun zekasıyla açıklarını çok iyi kapatıp Süper Lig’de kalıcı olmayı başardı. Oynadığı takımı sahiplenir, arkadaşları için itici güç olurdu. Ne zaman hücuma katılacağını, ne zaman savunmayı oturtması gerektiğini çok iyi bilirdi.

OS ERHAN NAMLI
Futbolu sadece para kaynağı olarak görmeyen, işine tutkuyla bağlı futbolculardan biriydi. Çok yetenekliydi. Gününde olduğunda takımına tek başına maç kazandırabilecek kapasiteye sahipti ve bunu defalarca gösterdi.

OS MURAT ERDOĞAN
Sakin, ne yaptığını çok iyi bilen bir futbolcuydu. Saha içinde en kritik zamanlarda dahi çözüm üretirdi. Takım bütünlüğünü sağlayabilmek için bazı futbolculara saha içinde olduğu kadar saha dışında da ihtiyaç duyulur; Murat da onlardan biriydi. Espri anlayışı yüksek, iyi niyetli ve her şeye pozitif bakan bir insandı.

OS ZDRAVKO LAZAROV
Fırlama sıfatı kimseye ondan daha çok yakışamaz! Dikine koşularda çok başarılı, dripling yapabilen, çok süratli, kurnaz bir futbolcuydu. Gol pozisyonlarına girdiğinde kolay kolay boş çıkmazdı. Saha içinde o kadar çok konuşurdu ki rakipleri bir süre sonra oyundan düşerdi.

bulent-bolukbasi

erhan namlımurat_erdoganzdravko.lazarov

F HASAN ÖZER
Hayatının en büyük şanssızlığı Hakan Şükür’le aynı dönemde dünyaya gelmek olabilir. Hava toplarında çok etkili bir oyuncuydu. Yaptığı vuruşlarla kalecileri çaresiz bırakırdı. Arkadaşları için elinden geleni yapan, etrafındaki insanların iyi hissetmesi için çalışan bir takım oyuncusuydu.

F FATİH TEKKE
Başkalarını eğlendirmek için değil, eğlenmek için futbol oynardı. Üç gol attığı bir maçta istediği gibi çalım atamamışsa tatmin olmazdı. Bir golcüden istenen her şeyi yapabilecek kapasiteye sahipti, dönem dönem hepsini de yaptı. Kendisiyle barışık bir insan olsa dünyanın sayılı futbolcularından biri olabilirdi.

hasan-ozer99fatih-tekke-ts9

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply