Benim 11’im: Ronaldinho

Büyüleyici bir kariyere sahip olan Joga Bonito’nun kralı, aynı sahada bulunduğu oyunculardan bir ilk 11 yapıyor!

Kaleci: Gianluigi Buffon

Sağ bek: Cafu

Stoper: Carles Puyol – Puyol, her zaman benim kaptanım olarak kalacak. Harika bir defans oyuncusu olmasının yanı sıra, karakter olarak futbol dünyasında görebileceğiniz insanların çok üzerindeydi. İnsanlar, Barcelona’nın tiki-taka başarısından bahsederken bunun rol modellere, güvene ve sadakate bağlı olduğunu unutuyorlar. Puyol olmasa, bildiğimiz Barça olmazdı.

Stoper: Paolo Maldini

Sol bek: Roberto Carlos

Orta saha: Frank Lampard

Orta saha: Kaka

Orta saha: Zinedine Zidane

Sol kanat forvet: Thierry Henry

Sağ kanat forvet: Lionel Messi – Barcelona’da olduğum dönemde Messi 18 yaşındaydı. O zaman bile dünyanın en iyisi olduğunu biliyordum. Bugün kimse onun seviyesinde değil. Topu ayağına yapıştırırcasına sürmesi hepimizi büyülerdi. Barcelona’daki ilk golünü benim omuzlarımda kutlarkenki fotoğrafını gördüğümde hâlâ duygulanırım.

Forvet: Ronaldo – 1999 yılında Brezilya için ilk maçımı oynadığımda idolüm Ronaldo’ydu, 18 yıl sonra hâlâ aynı hislere sahibim. Messi, kendisine yaptığım katkılardan bahsediyor, bunun için müteşekkirim. Fakat bu büyük oranda Ronaldo’da gördüğüm rol modelliğin eseri!

Teknik direktör: Frank Rijkaard – Barcelona’da yaptıklarıyla büyük bir övgüyü hak ediyordu. Bir centilmen, taktisyen ve psikolog.

3 Yedek

Kaleci: Marcos

Orta saha: Claude Makalele

Orta saha: Rivaldo

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş