Benim 11’im: Semih Yuvakuran

Altı yıl Galatasaray, altı yıl da Fenerbahçe forması giyen eski sol bek,  birlikte sahaya çıktığı takım arkadaşlarından en iyi 11’ini seçti

ekran-resmi-2016-10-14-15-05-18

YUSUF ALTINTAŞ
Ondan daha güçlü bir futbolcu tanımıyorum. Rakiplerinin karşısına geçmeye cesaret edemediği, yeltenenin pişman olduğu bir stoperdi. Kimse ondan hava topu alamazdı. Hatta o kadar hırslı ve savaşçıydı ki, bir maçta rakibiyle havada çarpıştı ve takma dişleri ağzından fırladı! Gülmekten maçı zor bitirmiştik.

UĞUR TÜTÜNEKER
Gol yollarına yaptığı koşularla, oynadığı takımı her zaman rakibinden birkaç adım önde tutardı. Mücadelesi ve çalışkanlığı sayesinde de takımdaki arkadaşlarını gayretlendirir, 90’ıncı dakikada ilk dakikadaki gibi oynamaya devam ederdi!

OĞUZ ÇETİN
Modern futbol neyi gerektiriyorsa tamamına sahipti. Yetenek, zeka, teknik, istikrar, dayanıklılık… Hepsi ondaydı. Tek eksiği, iyi bir menajere sahip olmamasıydı. Avrupa’da tanıtılmış olsa, oynama fırsatı bulsa futbolu çok daha iyi bir noktada bırakabilirdi.

TANJU ÇOLAK
Tanju futbolcu değil, golcüydü. Hem de çok özel bir golcü. Rakipleri her zaman diken üstünde tutar, ne zaman ne yapacağı tahmin edilemezdi. Bugün olsa yine onun gibi bir futbolcuya sahip olan takımın sırtı yere gelmez!

TEKNİK DİREKTÖR
JUPP DERWALL
Onlarca tecrübeli hoca sayabilirsiniz ama aynı zamanda onun gibi bir dost, onun gibi bir abi bulamazsınız.

derwall

YEDEKLER
HASAN VEZİR
FADIL VOKRİ
ERDAL KESER

Röportaj Hilal Gülyurt

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply