Benim 11’im: Zafer Algöz

Beyaz perdenin asist krallarından Zafer Algöz, “Beşiktaş’ım” diyerek bahsettiği takımının en iyi yabancılarından 11’ini seçti


K MARIJAN MRMIC

Anası küçükken su yılanı yutturmuş belli ki! Muhteşem bir kaleciydi ve Beşiktaş’ın en iyi yabancı kalecisi olarak tarihe geçti. Tabii Kadıköy’deki 4-3’lük maçta şahane oynayan Pancu’yu da unutmayalım!

KALECİ

D ZLATAN ARNAVUTOVIC

Savunmanın her yerinde oynayan, taş gibi bir oyuncuydu. Bir sezon forma giymesine rağmen akıllarda kalmayı başardı. Fiziğinin de bunda payı var!

D TOMAS SIVOK

Yedi sezon oynadı ve en çok forma giyen yabancı unvanı hâlâ onda. Çıkardığı işle sadece hocalarını değil, tüm futbolseverleri etkiledi.

D RONALDO GUIARO

Nefis bir teknik, soğukkanlılık, oyuna soktuğu müthiş toplar ve beyefendiliğiyle tartışılmaz bir oyuncuydu. Savunmada oynamasına rağmen attığı sürpriz gollerle bizi az sevindirmedi!

D ANTONIO CARLOS ZAGO

Hemen her maç ölümüne oynayan, korkusuz ve rakiplerine ne yerden, ne de havadan geçit veren bir gladyatördü. Sırf 100’üncü yıl şampiyonluğumuza yaptığı katkı için bile bu kadroya girmeyi hak ediyor.    

11İM DEFANS

OS ATIBA HUTCHINSON

Geldiğinden beri her maç en az iki kişilik oynayan, yürekli, her yere yetişen kara panter! Beşiktaşın siyah incisi! Özellikle bu sezon tutturduğu istatistikleri ve istikrarı kolay kolay egale edilebileceğe benzemiyor.

DM

OS RICARDO QUARESMA

Takımın güçlü ve karizmatik oyuncusu. Beşiktaş’a ikinci kez gelmesi boşuna değil! Kariyeri boyunca yaptıklarını ve Portekiz Milli Takımı’ndaki yerini hatırlamakta fayda var.

OS FABIAN ERNST

Atiba’nın beyaz ikizi! Orta sahaya, defansa, forvete… Kısacası topun olduğu her yere yetişen adam. Sahada attığı her adımı Alman disipliniyle planlar, kendisinden bekleneni fazlasıyla yapardı. 

OS SERGINHO 

“Bu kim yahu?” demeyin! Beşiktaş’ımdan bir 11 seçiyorsam Sergen Yalçın’ı koymam gerekiyordu. Tarihin en yetenekli oyuncusu olduğundan, onu yerli-yabancı diye bir kategoriye sokmamıza gerek yok!

OS JOSE SOSA 

Almanya, İspanya gibi birinci kalite liglerde oynamış, büyük maçların büyük adamı! İki ayağını da mükemmel kullanıyor. Bir oyuncu oyunun iki yönüne de ancak bu kadar katkıda bulunabilir. İnanılmaz gol asitleri ve oyunun sıkıştığı anlarda aldığı sorumluluklarla çok maçta takımı tek başına ipten aldı.

ORTA SAHA

F MARIO GOMEZ

Almanların tarihe geçmiş en önemli ve pahalı forveti. Dünya Kupası’nda forma giymiş, Alman Milli Takımı’nın sağ ve sol vuranı. Hava topları üstünlüğüyle, gerektiğinde orta sahaya ve hatta defansa bile gelen; tek başına 40 metrekarelik alanı domine edebilen örnek bir sporcu. Kompleksi yok, çalışkan, kuvvetli, istikrarlı ve hem Alman, hem İspanyol. Daha ne olsun?

FORVET

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply