Benim güzel golüm… Filippo Inzaghi

Adı adeta “gol” kelimesiyle özdeşleşen Filippo Inzaghi’nin kariyerinde pek fazla estetik gol yoktur. Bir tanesi hariç…

 

Milan, Ağustos 2010’da oynanan Gamper Kupası maçında Camp Nou’da Barcelona’yla karşılaşıyordu ve David Villa’nın golüne engel olamayıp 1-0 yenik duruma düşmüştü. Orta sahanın sağ taç çizgisine yakın tarafında topla buluşan Clarence Seedorf, uzun bir pasla Inzaghi’yi buldu. Alex Ferguson tarafından “Doğuştan ofsayt” olarak tanımlanan İtalyan golcü bu kez ofsaytta değildi ve Seedorf’un gönderdiği topun gelişine sol ayağının üstüyle müthiş bir vuruş yaptı. Top, kaleci Pinto’nun bakışları arasında filelerle buluştu.

“Dostluk maçı olsa da attığım o gol beni çok mutlu etti çünkü Camp Nou’da öyle bir gol atmak her oyuncuya nasip olmaz” diyor İtalyan efsane.

“Clarence çok güzel bir pas attı ama ben de koşu zamanlamamı iyi yapmak zorundaydım çünkü ofsayt pozisyonuna yakalanmak istemiyordum. O kadar ünlü bir statta Barcelona gibi bir takıma öyle bir gol attığım için elbette çok sevinmiştim.” Barcelona taraftarı birçok güzel gol gördü ancak bunun yeri apayrı. Bu yüzden bulunduğunuz ortamda birileri Inzaghi’nin abartılmış bir oyuncu olduğunu söylediğinde ona hemen bu golü izletin! Inzaghi’nin de belirttiği gibi;

“Beni herkes boş kaleye gol atan bir oyuncu olarak hatırlar ama Barcelona’ya attığım o gol, estetik goller atabildiğimi de ispatlıyor.”

 

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply