Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki muhtemel rakipleri kimler?

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki muhtemel rakipleri kimler?

Grubu lider olarak tamamlayan Beşiktaş’ın, Şampiyonlar Ligi’ndeki muhtemel rakipleri arasında zorlu takımlar var!

Şampiyonlar Ligi kaldığı yerden devam ediyor. Tarihinde ilk kez üst tura çıkma başarısı gösteren Beşiktaş’ın, Şampiyonlar Ligi’ndeki muhtemel rakipleri arasında Basel de var Real Madrid de… Grubunu ikinci sırada bitirme olasılığı en yüksek olan takımları inceledik.

A Grubu

12 puanı bulunan Manchester United’ın CSKA Moskova karşısında galip gelir ya da 1 puan alırsa grubu lider bitirmeyi garantileyecek. 4 farktan az yenilmesi halinde yine grubu lider tamamlayabilecek. 9 puanı bulunan Basel son sıradaki Benfica’yı konuk edecek.  Kazanması ya da CSKA Moskova’nın kaybetmesi durumunda grubu ikinci sırada tamamlayan takım Basel olacak.

B Grubu

15 puanla lider olan PSG, 12 puanlı Bayern Münih deplasmanına gidiyor. İlk maçı 3-0 kazanan PSG 4 farkla kaybetmezse Bayern Münih grubu ikinci sırada tamamlayacak.

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki muhtemel rakipleri kimler?

Bayern Münih, Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki muhtemel rakipleri arasında

C Grubu

Bu grupta işler biraz daha karışık. Chelsea 10 puanla lider, Roma 8 puanla ikinci, Atletico Madrid ise 6 puanla üçüncü sırada. Roma’nın Chelsea’ye, Atletico’nun ise Roma’ya karşı ikili averaj üstünlüğü var. Atletico’nun ikinci olması için hem Chelsea’yi yenmesi hem de Roma’nın evinde Karabağ’a puan kaybetmesi gerekiyor. Grubu ikinci bitirme olasılığı en yüksek takım Roma olarak görünüyor.

D Grubu

Barcelona’nın liderliğini garantilediği grupta, Juventus 8 puanla ikinci, Sporting Lizbon 7 puanla ikinci. İkili averajda üstün olan zebralar Olimpiakos deplasmanına gidiyor. Sporting Lizbon’sa Barcelona’y konuk olacak. Tüm bunlar hesaplandığında ikincilik koltuğuna en büyük aday Juventus.

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki muhtemel rakipleri kimler?

Juventus, Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki muhtemel rakiplerinden biri

E Grubu

Belki de en karışık grup. Liverpool 9, Sevilla 8, Spartak Moskova 6 puanla sahip. Bu hafta Maribor-Sevilla ve Liverpool-Spartak Moskova karşılaşmaları oynanacak. Sevilla hem Liverpool hem de Spartak’a karşı ikili averajda geride. Son maçlarda Spartak kazanır, Sevilla da berabere kalırsa üçlü averajda Spartak birinci, Sevilla ikinci, Liverpool üçüncü olacak. Burada ise en güçlü ikincilik adayı Sevilla.

F Grubu

Grupta net olan iki şey var. Manchester City’nin liderliği ve Feyenoord’un dördüncülüğü… Son haftaya Şahtar Donetsk 9, Napoli 6 puanda giriyor. İkili averajda Napoli Şahtar’a üstün. Son maçlar Şahtar-Manchester City, Feyenoord-Napoli… Napoli Hollanda’da kazanıp Şahtar’’ın yenilmesini bekleyecek. Şahtar’a beraberlik yetiyor.

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki muhtemel rakipleri kimler?

Beşiktaş’ın Şahtar’la eşleşme ihtimali Napoli’den yüksek

H Grubu

İkinciliği netleşen tek takım Real Madrid.

Güncel olasılıklara göre; Basel, Bayern Münih, Roma, Juventus, Sevilla, Şahtar ve Real  Madrid, Beşiktaş’ın muhtemel rakipleri olarak görünüyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş