Bir ceza da maskeden!

Pierre-Emerick Aubameyang, Schalke maçında attığı gol sonrasında taktığı maske nedeniyle kulübünden ceza yiyor 


Gabonlu golcünün kulübünden aldığı gelir yetmiyor olacak ki sık sık reklam işlerine kalkışıyor. Geçen ay başında Leverkusen ağlarına da iki gol bırakan Aubameyang, saçlarına kişisel sponsorunun reklamını kazıttığı için kulübünden uyarı almıştı. Bu kez rakip Schalke maçıydı ve bir derbiydi!

Gabonlu, birkaç yıldır maskeli gol sevinçleriyle ve ilginç saç stilleriyle tanınsa da bu kez başı ağıracak gibi duruyor. Çünkü gol sevincinde taktığı maske, sponsorunun reklam çekiminde kullanılmıştı ve bu firma Borussia Dortmund’un sponsorlarından biri değildi! Kulübün CEO’su Hans-Joachim Watzke, yaptığı açıklamada “Bu konuyu salı günkü Hamburg maçı sonrasında konuşacağız” diyordu.Bizim sponsorumuzdan farklı bir firmanın ekonomik çıkarlar doğrultusunda kullanılmaya zorlanmamız kabul edilemez” 

Bild, bu maskenin en az 50 bin avroluk para cezasına neden olduğunu iddia etti. Gabonlu, ne kadar kazandı bilmiyoruz ama 50 bin avroluk ceza çok caydırıcı gibi durmuyor. Üstelik bu hareketi ikinci kez yaptığı düşünülürse…

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply