Bir maç, 7 hat-trick + 2 gol = Ronaldinho!

Ronaldinho’nun bir maçta tam 23 gol attığını biliyor muydunuz?

Ronaldo de Assis Moreira… Ya da bildiğimiz ismiyle Ronaldinho… 8 yaşında futbola başlayan Ronaldinho, daha o yıllarda bile diğerlerinden farklıydı. 13 yaşındayken formasını giydiği bir mahalli kulübün, 23-0 biten maçında rakip filelere tam 23 gol gönderen Ronaldinho, ilk kez o maçtan sonra dikkat çekmiş ve Brezilya medyası onda ilk kez haber değeri görmüş… Alt yaş milli takımları ve Avrupa’nın yolu da kendisine böyle açılmıştı.

roni

Peki sonra ne oldu?

> Ronaldinho’nun olağanüstü yetenekleri, sosyal medyayı sarsan ilk futbol videosuna konu oldu. Bir Nike reklamı için Barcelona idmanında Camp Nou’nun direklerini inleten Ronaldinho, Youtube’un 1 milyon izlenme rakamını geçen ilk videosunun başrolündeydi.

> Tam iki kez Dünya’da yılın futbolcusu seçildi. Karşısına çıkan sayısız rakibe, vücudunun top tutabilecek her yeriyle çalım attı.

> Göbek yaptıktan sonra kariyeri, yavaş yavaş düşüşe geçse de, yetenekleri hep baki kaldı. Öyle ki en umulmadık zamanda bir antrenmanda olağanüstü bir golle zirve yaptı veya saha dışındaki meziyetleriyle basının karşısına çıktı…

> Atletico Mineiro’da eski günlerine dönüş sinyali verdi. 41 maça çıktı. Koleksiyonuna Copa Libertadores’i ekledi…

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply