Cannavaro: “İtalyan futbolcuları protestoya davet ediyorum”

Cannavaro: "İtalyan futbolcuları protestoya davet ediyorum"

Türkiye’deki yabancı oyuncu oynatma sınırlaması konusu tartışmaları devam ederken İtalya’da da benzer bir konu tartışılıyor. İtalya’nın gündeminde Cannavaro ve konuyla ilgili sözleri var

Fabio Cannavaro, İtalyan futbolunun daha bencil olması gerektiğini düşünüyor. Bununla ilgili bir röportaj veren eski kaptan, İtalyan futbolcuları protestoya davet etti.

“İtalyan futbolunu yönetenler artık konuyla ilgisi olmayanların dahi fark ettiği hatalarını kabul etmek zorunda. Ancak hatalarımızı kabul edip, düzeltmek için kararlar aldığımızda değişim başlayacaktır.”

Cannavaro: "İtalyan futbolcuları protestoya davet ediyorum"

Fabio Cannavaro İtalyan futbolunun en kıymetlilerinden

“Dünya Kupaları kazanmış olmamız sayesinde saygı görmeye devam eden bir ülke olabiliriz ancak bu bizi uzun süre tatmin etmeye devam ederse başarılarımızın devamının gelmesi mümkün değil. Yıllardır aynı yerde saymaya devam etmemiz çok acı. İtalyan futbolu ve futbolcuları bunu hak etmiyor. Ülkemizi yabancı futbolculara bu kadar açık hale getirmemiz sonumuzu hazırlıyor. İzlememiz gereken en doğru yol Alman modelidir.”

Serie A‘da oynayan ancak ayaklarını kullanmayı bilmeyen oyuncular görüyorum. Bunun için futbolcular kadar sistemi de suçluyorum çünkü yetişmelerine izin vermeyip, yabancı futbolcu hayranlığıyla kısa vadeli başarı hedefliyoruz. Bu şekilde Ballon d’Or’u yeniden bir İtalyan futbolcunun kazanmasını beklemek hayalden öte bir şey değil!”

 

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş