Chelsea inatçı aileye servet ödedi!

chelsea-inatci-aileye-servet-odedi-servet

Stat yenileme çalışmalarının sekteye uğramasından sonra, Chelsea inatçı aile ile anlaşmaya vardı

Stamford Bridge Stadı’nı yenileme çalışmalarına başlamak isteyen Chelsea, yeni stadın çatısı nedeniyle evi güneş göremeyecek olan Crostwaite ailesiyle başı bir süredir dertteydi. Crostwaite ailesinin karşı çıktığı bu proje sonunda kabul edildi ve Chelsea inatçı aile için mini(!) bir ödeme yaptı.

20 milyon sterlin isteyen aile ile Chelsea yetkilileri arasında devam eden görüşmeler neticesinde, aileyle 1 milyon sterlinin biraz üzerinde mutabakata varıldı.

chelsea-inatci-aileye-servet-odedi

Chelsea inatçı aileye servet ödedi

Chelsea’den yapılan açıklamada, “Chelsea kulübü, stat nedeniyle güneş ışığından mahrum kalacak aileyle yaptığı görüşmelerin ardından yasal prosedüre uygun bir anlaşmaya vardı” ifadelerini kullandı. Kulüp anlaşma detaylarını gizli olduğu gerekçesiyle basınla paylaşmadı.

Bu sorunun çözülmesinin ardından Yeni Stamford Bridge stadının çalışmalarının 2-3 yıl içinde tamamlanması bekleniyor. Yeni stadın 2021 yılına yetiştirilmesi hedefleniyor.

Bu üç yıl içinde Chelsea maçlarını başka bir statta oynayacak. Seçenekler arasında Wembley, Twickenham ve Londra Olimpiyat Stadı var.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply