Chelsea’ye transfer yasağı kapıda!

Premier Lig’in başarılı ekiplerinden Chelsea, 14 genç oyuncuyu kurallara aykırı şekilde transfer ettiği için transfer yasağı alabilir 

FIFA, Chelsea’nin 2017’de Olympique Lyon’a 10 milyon euroya sattığı Burkina Fasolu oyuncusu Bertrand Traore’yi, 2014’de 18 yaşından küçükken transfer ettiğini ortaya çıkardı ve kulübün 18 yaş altı transferlerini soruşturmaya başladı. Buna benzer 13 transfer daha yapan Londra ekibi, FIFA’nın Bütünlük ve Uygunluk kuralı gereğince 2 yıl transfer yasağı alabilir.

Traore ve diğer 13 oyuncu transferi sebebiyle transfer yasağı alacak olan Chelsea, 45 bin sterlinlik para cezasıyla da karşı karşıya. Yapılan incelemelere göre Traore, Chelsea’nin U-16 ve U-18 takımlarında İngiltere Futbol Federasyonu’ndan lisans çıkartılmadan tam 25 maça çıktığı belirlendi.

Fransa Lig 1’de Olympique Lyon forması giyen 23 yaşındaki Traore’nin, reşit olmayan oyuncuların yalnızca 3 yıla kadar sözleşme kuralı olmasına rağmen Chelsea ile 4+1 yıllık anlaşma imzaladığı da ortaya çıktı. Maviler, bu konu hakkında bir basın açıklaması yaptı ve herhangi bir kuralı çiğnemediklerini dile getirdi: “Kulübümüz, FIFA ile işbirliği yaptı ve geçerli FIFA düzenlemelerine uygunluğunu gösteren kapsamlı kanıtlar sağladı. Gizli sözleşmelerle ve diğer oyunculara ilişkin ortaya atılan spekülasyonlar hakkında daha fazla yorum yapmayacağız.”

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş