"Cizre'yi çok duydum!"

Daha önce ülkemizde Antalyaspor ve Boluspor takımlarında oynayan ve bacak kalınlığıyla Galatasaraylı Harry Kewell‘ın da dikkatini çekmeyi başaran Fildişi Sahilli Serge Pacome Djiehoua’nın Cizrespor transferi ilçeyi fazlasıyla heyecanlandırdı.

Şırnak Havalimanı‘nda taraftalar tarafından “I love you Serge” tezahüratları ile karşılanan 30 yaşındaki forvet, bu heyecana lüks bir arabanın “sunroof”undan bir sünnet çocuğu edasıyla çıkarak ortak oldu. Fotoğraf çektirmek isteyenleri kırmayan Fildişi Sahilli futbolcu, halkı zafer işareti ile selamlayarak attığı şehir turundan sonra omuzlar üzerinde kulüp binasına taşındı. Burada yönetimle tanışan Djiehoua başkan tarafından basına tanıtıldı ve “herhangi bir sıkıntısı olmazsa” Cizrespor ile sözleşme imzalayacağı belirtildi. Daha sonra Fildişi Sahilli tercüme yapmak için hazır tutulan Musa isimli takım arkadaşının da yardımıyla şunları söyledi:

Buraya geldiğim için çok memnun oldum. Türkiye futbolunu çok yakından biliyorum ve Cizrespor’un adını da çok duymuştum.

Yeni sezonda ismini çok duyduğu takım için her hafta gol atmak istediğini söyledikten bir gün sonra ise medyada Djiehoua‘nın ilçeyi kendisine göre bulmadığı ve daha önce hazırlık maçında forma giydiği KKTC takımlarından Bostancı Bağcıl‘a geri döneceği iddia edildi. Ancak Cizrespor basın sözcüsü çıkan haberlerin asılsız olduğunu şu sözlerle savunmuştu:

Müstakbel takımının maçını tribünden takip etti

Kaçacakmış gibi görünmüyor değil mi?

Basında çıkan haberlere itibar edilmemesi gerekiyor. Futbolcumuz hala Cizre ilçesindedir. Saat 16.00’da takımla birlikte antrenmanlara çıkacak. Dün Mardin’de oynanan Cizrespor Kurtalan maçında Djiehoua maçı tribünlerden izledi. Her hangi bir yere gitmedi. Cizre’de takımla birlikte kalıyor.

Bu sansasyonel transferin mutlu sonla bitip bitmeyeceğini zaman gösterecek.

http://www.youtube.com/watch?v=tcg00pu9glA

 

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply