Dünya Kupası’nın en iyi maçı Brezilya- Kosta Rika oldu

Dünya Kupası, her golün heyecanında, her zaferin coşkusunda, her sabırsızlık bekleyişinde dünyanın her yerinden insanları tüm bu heyecanı paylaşmak üzere Twitter’da bir araya getirdi.

Dünya Kupası’nda gruplar tamamlandığında, eşleşmeler başladıktan sonra Twitter’da kupaya dair tüm konuşmalardan “en”leri sizin için derledik.

En İyi Maçlar

Brezilya (@CBF_Futebol) ve Kosta Rika arasındaki maç, grup aşaması sırasında Twitter’da en çok konuşulan maç oldu. İşte grup oyunu sırasında en çok oynanan en iyi 10 maç:

1- Brezilya- Kosta Rika

2- Almanya- Güney Kore

3- İspanya- Portekiz

4- İsviçre- Brezilya

5- Hırvatistan- Arjantin

6- Arjantin- Nijerya

7- Meksika- Almanya

8- Japonya- Kolombiya

9- Brezilya- Sırbistan

10- İzlanda- Arjantin

En Popüler Anlar

Turun en iyi maçları olarak gösterilen Brezilya – Kosta Rika ve Almanya – Kore maçında yaşanan anlar Dünya Kupası’nın en popüler anlarını oluşturdu; her beş tweetten dördü bu maçlardaki anlara aitti.

Ronaldo’nun serbest atışı ona hat trick kazandırırken, Coutinho Brezilya’yı 1-0 öne geçirirken yine Neymar Brezilya’yı 2-0 skora taşırken, Kim-Yonh Gwon Kore’yı 1-0 öne geçirirken ve Kore’nin 2-0 öne geçerek Almanya’yı elerken Twitter kullanıcıları yüzbinlerce tweetle bu anları konuştu.

En iyi oyuncular

Brezilya’daki Neymar Jr., Twitter’da en çok bahsedilen #WorldCup oyuncusu oldu. Bunu Arjantin’deki Lionel Messi ve Portekiz’li Cristiano Ronaldo izledi. Twitter’da kupa boyunca en çok konuşulan futbolcular şöyle:

1- Neymar

2- Messi

3- Ronaldo

4- Coutinho

5- Costa

6- Kroos

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply