Del Piero: Ronaldo, LeBron James gibi

Kamyoncu olmak isteyen maestro: Alessandro Del Piero

Del Piero, Juventus’un Cristiano Ronaldo’yu Real Madrid’den satın almasıyla ilgili açıklamalarda bulundu

Juventus’un eski oyuncusu Alessandro Del Piero İtalyan basınından bir gazeteye röportaj verdi.

Del Piero, Ronaldo’nun 100 milyon avrodan fazla bir ücretle Juventus’a gittiğini belirterek ‘Birçok kişi açısından bu transfer para için yapıldı çünkü Juve, bu sayede sezon içinde 30 milyon Avro’dan fazla para kazanıyor. İspanya’daki medya için ise Ronaldo,  Florentino Perez ile ilgili sorunlar yüzünden ayrıldı.’ dedi.

Del Piero, Juventus’un Cristiano Ronaldo’yu transfer için aradığı haberini ilk okuduğu zamandaki tepkisini “Ben inanmadım. Büyük bir hile olduğunu düşündüm. Ronaldo tıpkı Lebron James gibi! ” diyerek açıkladı. 

Alessandro Del Piero, Cristiano Ronaldo’nun gelişiyle birlikte, Juventus’un 1996’dan beri kaçan Şampiyonlar Ligi’ni kazanma şansına sahip olduğuna inanıyor.

Bir İtalyan gazetesine verdiği röportajda , transferin hem “cesur” hem de “tehlikeli” olan bir bahis olduğuna dikkat çeken Del Piero, ayrıca Ronaldo’nun transferinin yaz mevsimine denk gelmesiyle birlikte sezonda Juventus’un şansının açık olabileceğini de belirtti. 

Del Piero, şampiyonluğu kazanmak için gerekli olan üç önemli unsur nedir sorusuna “Güçlü ve tutarlı bir takım anlayışının yanında yeteneğine güvenen ve bunun bilincine varabilen aynı zamanda da şansı yaver giden bir takım olmak” yanıtını  verdi.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş