Didier Drogba, Fildişi Sahili Ligue 1 takımının yönetimine katıldı

Didier Drogba, Fildişi Sahili Ligue 1 takımının yönetimine katıldı

Efsane oyuncu Didier Drogba, Fildişi Sahili Ligue 1 ekiplerinden Williamsville Athletic Club (WAC ) yönetim kuruluna katıldı

Kulübün başkanı Abackar Koné, Salı günü verdiği demeçte, ” Didier Drogba, 2 Aralık’ta Abidjan’ı ziyaretinden bu yana kulübün yönetim komitesinin ayrılmaz bir parçası oldu. Futbol dünyasında önde gelen bir figür olan Didier’in bizle beraber olmasından mutluluk duyuyoruz” dedi.

Koné, “Efsane bir futbolcu olarak, iki yıl boyunca kulüp ile ortak çalışıyor ve artık aramıza katılmaya karar verdi” dedi. “Didier bize şu ana kadar hem maddi hem manevi yardımda bulundu. Şu anda kulübümüzün organizasyonunda daha çok görev alacak ve kulübümüzün yararlanacağı bir projenin başında, üst düzey tecrübesiyle profesyonel bir iş yapmamıza yardımcı olacak.”dedi.

Didier Drogba, Fildişi Sahili Ligue 1 takımının yönetimine katıldı

Didier Drogba, Chelsea formasıyla

Didier Drogba Vakfı ile ortak olarak, 13 hektarlık bir alanda, Grand Bassam tarafında bir spor kompleksinin çalışmalarına başlayacağız. Kendi adındaki enstitü, tamamen onun kontrolünde olacak “dedi.

Yapılacak bu kompleks aynı zamanda sporla eğitimi birleştirerek, genç isimlerin, ilköğretimden yüksek öğretime kadar eğitimleriyle ilgilenecek bir öğrenim merkezi olacak. Futbolcu alınacak her karar ve yapılacak her işle ilgili işinin başında olacak.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş