Donnarumma gol için özür diledi

Milan, lig sonuncusu Pescara’yla 1-1 berabere kalarak Avrupa yarışında yara aldı. Gianluigi Donnarumma, maç sonunda yaptığı açıklamada yediği hatalı gol için özür diledi 


Hafta sonu futbolseverler açısından oldukça verimliydi. Neymar, Barcelona formasıyla 100’üncü golünü attı, Liverpool-Everton maçlarının yanı sıra Juventus’la Napoli ve Arsenal’le Manchester City karşılaştı. Bu yoğun program arasında çok dikkat çekmemiş olabilir ancak Gianluigi Donnarumma, Pescara karşısında geri pastan gol yedi.

Hollanda karşısında milli takımda ilk kez ilk 11’de çıkan genç kaleci, yaptığı hatadan dolayı özür diledi. “Takım arkadaşlarım ve taraftarlardan özür diliyorum” diyordu genç kaleci maç sonunda Milan TV’ye. “Sahada her şeyimi veriyorum ve bu tip şeyler maalesef olabiliyor. Bu hatanın bana bir şeyler öğretmesini ve gelişmeme katkı sağlamasını bekliyorum.”

Donnarumma özgüveni oldukça yüksek biri. Milan’daki ilk sezonunda sadece 16 yaşındaydı ve hatalar da yapıyordu. “Hiçbir şeye takılmıyorum, ben buyum. Sakin kalabilmem ve bunu maçın en zor anlarında yapabilmem benim güçlü yanım. Bir kaleci takıma güven hissini aşılamalı. Mental olarak daha da üstünüm. Milan’la ilk maça çıktığımda bunu fark ettim; gergin olmam gerekirdi, ama değildim.”  diyordu Gigio Juventus’a kaybettikleri maçtan sonra.  Sakinliğini sadece o değil, Milan altyapısından antrenörü Filippo Galli de doğruluyor. “Çocukken bile hata yaptıktan sonra onu unutur, hiç olmamış gibi devam ederdi.” diyor Galli. “Onun yaşındaysanız pozisyonunuz gereği oldukça hata yapabilirsiniz ancak karakteriniz size yol gösterip yardımcı olabilir. Donnarumma’da olduğu gibi.” La Gazetta Donnarumma’yla temmuz ayında röportaj yaptığında o, Milan kalesinin ilk tercihi olmaya hazırlanıyordu. Gazeteye verdiği röportajda o ilk maçında Berardi’den yediği frikik golünü, tekrarlamak istemediği bir hata olarak diğerlerinden ayırıyordu.

Bu kadar genç bir kalecinin hatalar yapması normaldir ancak bunu kaldırıp devam edebilmek olgunluk belirtisidir. Donnarumma da hatasından ders aldığını ancak kendisine kızmayacağını söylüyordu. “Takım olarak yarışa hazırız ve önümüzdeki maçı düşünmeye başlayacağız. Evet hata yaptım ve kızgınım. Ancak yüzümü asmak yerine gülümsemeye devam edeceğim.” Milan, ezeli rakipleri Inter’in 1 puan gerisinde yedinci sırada yer alıyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply