Efsane olay gün yüzüne çıktı!

Yıllardır dilden dile anlatılan fakat görüntüleri bir türlü ortaya çıkmayan efsane Lyon şakasının görüntüleri sonunda gün yüzüne çıktı!

Lyon’un, Şampiyonlar Ligi gruplarının ikinci maçı için İstanbul’a gelmesi yıllar sonra kulaktan kulağa dolaşacak, efsane bir olayın yaşanmasına vesile olacaktı. Türk televizyon tarihinin büyük trollerinden biri olan efsane şakacı Çetin Çiftçioğlu bir sonraki kurbanını Fenerbahçe’nin rakibi Lyon’u havalimanında karşılayacak olan basın mensuplarından seçmişti. Şaka planını Oceans Eleven titizliğiyle yapan Çiftçioğlu, örgütlediği Eyüp Şafak Spor futbolcularının arasına Sirkeci’de saat satan siyahilerden serpiştirerek gazetecilerin Lyon algısını kuvvetlendirmeyi amaçlıyordu. Teknik direktör de Fransızca bilen eski bir basketbolcudan seçilerek kadro tamamlandı ve sözde Fransız ekibi saatler içinde kurulmuş oldu. Tabii Lyon’un internet sitesinden alınarak takım elbisesi üzerine dikilmiş logoları da unutmayalım!

Devamı ise heyecanla koşuşturan ve etrafta Lyon’u koruyan kimsenin olmamasını eleştiren fakat daha sonra hayal kırıklığına uğrayarak gerçek Lyon’un peşine düşen koca bir basın ordusu…

Daha fazla uzatmadan sizleri yıllardır hasretle beklediğiniz bu efsane şakanın görüntüleriyle buluşturalım.

Darısı Roma Olimpiyat Stadı’nda kaçırdığı penaltıdan sonra İnönü Stadı’nın altındaki kanalizasyon kanallarında yaşamaya başlayan eski Beşiktaşlı “90 Orhan” videosunun başına!

Yazı Aytek Aras

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply