Emiliano Sala’nın bindiği uçaktan haber alınamıyor!

Dün akşam kaybolan uçağın ardından Emiliano Sala ve uçaktan henüz bir haber alınamadı. İşte bu ana kadar yaşananlar sizlerle…

Fransa’nın Nantes takımında bu sezon harikalar yaratan Arjantinli futbolcu Emiliano Sala, çıktığı 19 karşılaşmada kaydettiği 12 golle Fransa Ligi’ne damga vurmuştu. Bu başarılı performansın ardından birçok kulübün gözdesi haline gelen Sala için Cardiff City, 17 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek oyuncuyu kadrosuna kattı.

20 Ocak günü Cardiff’e giden ve yeni takımıyla sözleşme imzalayan Sala, gerçekleştirilen törenin ardından Fransa’ya geri döndü. Burada son kez Nantes kulübüne giderek arkadaşlarıyla vedalaşan Sala, takım arkadaşlarıyla çektiği fotoğrafı Twitter’da paylaşarak “Son Elveda” notunu düşmüştü.

Nantes’tan ayrıldıktan sonra Cardiff yönetiminin gönderdiği özel jetle Ada’nın yolunu tutan Emiliano Sala’ya bir daha ulaşılamadı. Guernsey adasının yaklaşık 20 kilometre kuzeyinde sinyali kesilen jetten saatlerdir haber alınamayor.

Nantes’tan dün gece Türkiye saatiyle 22:15’te kalkan uçak, Jersey Adası’ndaki kuleden 1500 metrede uçarken iniş izni istemişti. Daha sonra alçalan uçakla bağlantı kaybedildi ve bir daha haber alınamadı.

Son bağlantının olduğu bölgede iki helikopter ve botların arama yaptığı belirtildi. İngiliz Kraliyet Sahil Güvenlik birimleri, kaybolan uçağın kurtarma alanları içinde olmadığını ancak yardım için iki helikopter gönderildiğini belirtti. “The Piper Malibu” tipi uçakta Sala’nın yanı sıra iki kişinin daha olduğu belirtildi.

Ailesi şokta!

Emiliano Sala’nın annesi Mercedes: “Uçağı Cardiff City’nin başkanı göndermiş. Bizi uçak konusunda kulüp yönetimi bilgilendirdi. Uçağın bir anda gözden kaybolduğunu ve hala aramayı sürdürdüklerini söylediler” dedi.

Sala’nın babası Horacio Sala ise “Kimse beni aramadı. Çaresizim. Sala, Fransa’da tek başına yaşıyordu. Son olarak Pazar günü konuştuk. Transferinden dolayı çok mutluydu. Yaşananları TV’den takip ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Cardiff City Başkanı Mehmet Dalman, olayla ilgili bir açıklama yayınlayarak “Uçakla Manş denizi üzerinde bağlantının kesildiğini öğrendik, çok endişeliyiz. Daha fazlasını söylemeden önce onay bekliyoruz” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş