Emre Toraman, Inter’de!?

Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor’un isim takasının hemen sonrası. Emre Toraman, Kayseri Erciyesspor’a transfer olacak ancak ortada bir sorun var: Takımın henüz forması yok!

O zamanki ismiyle İkinci Lig A Kategorisi‘nde Kayserispor 6’ncı, Kayseri Erciyesspor ise Süper Lig‘e çıkmaya hak kazanmıştı. Kayseri Erciyesspor şehrin daha mütevazı, Kayserispor ise daha ön planda olan takımıydı. Durum böyle olunca en üst kategoride yer alacak takımın Kayserispor olmasına karar verilmişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki durum hakkında şunları söylüyordu:

“Kayseri’nin huzuru bozulmasın, şehirde ikilik çıkmasın diye isim değişikliği oldu. Kayserispor’un arkasında büyük seyirci kitlesi var. Erciyesspor, maçlarını sezon boyu 150-200 kişiye oynadı. Süper Lig’de yeni taraftarı oluşacaktı; bir yanda Erciyesspor taraftarı, bir yanda Kayseri. Şehirde ikilik başlayacak, kamplaşma yaşanacaktı. Başka şehirlerde yaşandığı gibi… Bunun önünü aldık.”

Yöneticiler anlaşmış, takımlar isimlerini ve doğal olarak yerlerini değiştirmişti. Elini çabuk tutan Kayseri Erciyesspor, Emre Toraman‘a imzayı attırmıştı fakat ortada bir sorun vardı: Değişiklik öylesine tazeydi ki takım henüz formasını tasarlamamıştı!

Ancak onlar Kayseriliydi ve her zaman bir çıkış yolu bulabilirlerdi. Basın toplantısında Emre Toraman’ın giymesi için pazardan, sahte bir Inter forması alındı! Yeni transfer “Pirelli” sponsorluğunda etrafa gülücükler saçarken adeta Inter‘e transfer olmuş kadar mutluydu…

Yazı Aytek Aras

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply