En ilginç futbolcu dövmeleri!

Yıldız futbolcuları yıldız yapan şey yetenekleri ve başarılarıdır ancak akıllarda kalmalarını sağlayan şey yalnızca bunlar değil!

Bazıları el veya ayak bileklerine küçük dokunuşlar yapar, bazıları güçlü ve vahşi hayvanları vücuduna kazır, bazıları da vücudunun her yerini dövme ile kaplar. İşte futbol dünyasında adından söz ettiren futbolcular ve enteresan dövmeleri…

1- Mauro Icardi

Inter Milan’ın kaptanı Mauro Icardi, her ne kadar attığı gollerle öne çıksa da, Maxi Lopez’in eski karısıyla yaşadığı ilişki sebebiyle uzun süre hafızalarda yer etti. Lopez’in eski eşi Wanda Nara ile mutlu bir evliliği olan Icardi’nin, hem göğsünde, hem sırtında hem de iki kızının isimlerinden oluşan dövmeleri var. Ama ilginç olan bir detay daha var ki; o da kollarında yazan 3 isim. Bu isimler, Wanda Nara’nın Maxi Lopez’den olan diğer 3 çocuğunun ismi…

2- Daniele De Rossi

Roma kaptanı Daniel De Rossi’nin de adeta agresif futbol stilini yansıtan bir dövmesi var.

3- Mauricio Pinilla

2014 Dünya Kupası’nda Brezilya, Şili’yi son 16 turunda elemişti. Şili’nin santrforu Mauricio Pinilla uzatma dakikalarının sonunda Brezilya kalesine attığı sert şutu direkte patlamıştı. Pinilla bu pozisyonun dövmesini yaptırarak şunu yazdırdı: “Zafere 1 santimetre kala.”

4- Leroy Sane

Manchester Cityli futbolcu Leroy Sane, gol sevinçlerinden birini kendi sırtına dövme olarak yaptırmayı tercih etmiş. Yüzü pek benzetememişler ama olsun…

5- Amato Ciciretti

Parma’nın 24 yaşındaki kanat oyuncusu Amaro Ciciretti, aşırıya kaçmadan küçük bir dövme yaptırmış gibi görünüyor. Derin anlam: Yok. Birine adama: Yok. Sanatsal çalışma: Yok. Vahşi hayvan: Yok. Özlü söz: Yok. Birileri kafayı sosyal medya ile bozmuş gibi!

6- Sergio Ramos

Real Madrid’in son dakika kurtarıcısı ve kaptanı Sergio Ramos, elinin üzerine yazdırdığı sayılarla dikkat çekiyor.

  • 32 ve 35, Sevilla’da oynadığı zamanlardaki sırt numaralarını
  • 19, İspanya Milli Takımı ile çıktığı ilk maçtaki yaşını temsil ediyor.
  • 90 ise hala gizemini koruyor.

7- Ricardo Quaresma

Gözyaşı dövmesi genellikle öldürdüğün kişi sayısını ya da aileden veya arkadaş çevrenden birinin ölümünü temsil eder. Beşiktaş’ın yıldız futbolcusu Quaresma’nın ise 2 tane var ve sebebini şöyle açıklıyor: “Oyun stilimi değiştirirsem kendime güvenimi kaybederim. Milano’da böyle oldu. Oyundan zevk almayı unuttum. Bir sabah kalktım ve ağlamaya başladım. Yıllar sonra yaptırdığım gözyaşı dövmesini oyundan çok zevk aldığımı hissettiğim an ağladığım o günleri unutmamak için yaptırdım.”

BONUS: Mark Clattenburg

Futbol dünyasında yalnızca futbolcular değil, hakemler de dövme yaptırıyor. En tanınmış futbol hakemlerinden İngiliz Mark Clattenburg, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın finalinde görev almıştı. Bu görev onu o kadar onore etmiş olmalı ki dövmesini bile yaptırmış!

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş