Faroe, Ranieri'yi işinden etti!

Bugün alınan korkunç sonucun sorumluluğu bana aittir. Tarihimizin en talihsiz teknik direktör tercihlerinden birini yapmam, Yunan halkının sahada rezil bir görüntü veren bir milli takım izlemesine sebep oldu.

Bu dramatik sözlerin sahibi Yunanistan Futbol Federasyonu Başkanı Giorgos Sarris. Yunan başkanın henüz dört maçtır görev başındaki İtalyan antrenör Ranieri’yi kovması için, Faroe Adaları karşısında alınan 1-0’lık yenilgi yeterli oldu.

Karar öyle acele açıklandı ki resmiyete dökülmesi için gereken işlemler bile yapılmış değil. Ancak Başkan Sarris’in sözleri “böylesine utanç verici bir gecenin bir daha yaşanmaması için hızlı bir biçimde alınacak önlemler” vaat ediyordu.

Ranieri de FIFA’ya yaptığı açıklamada Salı günü Sırbistan’la oynanacak hazırlık maçından sonra görevinin sonlanacağını doğruladı. Küçük sinek Faroe, Yunanistan’ın tam manasıyla midesini bulandırdı.

EURO 2016 Elemeleri’nde F Grubu’nun son sırasına demir atan mavi-beyazlıların kurtarıcı olarak, bir başka İtalyan Giovanni Trapattoni’yi göreve getireceği söyleniyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum yapmak için giriş yapın Giriş

Leave a Reply